SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konkurs dla telewizji lokalnych

Danuta Waniek patronem Konkursu "To Nas Dotyczy"

Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek objęła patronat honorowy nad konkursem programów telewizji lokalnych "To Nas Dotyczy", który organizuje Ogólnopolska Izba Gospodarcza Komunikacji Kablowej przy współpracy Fundacji "Akademia Mediów" oraz Stowarzyszenia Telewizji Lokalnych.

Przewodnicząca KRRiT zgodziła się również na udostępnienie Izbie do konsultacji projektów rozporządzeń, jakie wynikają z nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji w ramach przepisów wprowadzających ustawę o swobodzie działalności gospodarczej.

Celem konkursu jest promowanie telewizji lokalnej jako równoprawnego współuczestnika krajowego rynku medialnego, o rosnącym znaczeniu dla lokalnych odbiorców. Organizatorzy konkursu mają zamiar wykazać, że redakcje telewizji lokalnych, choć borykają się z wieloma problemami, umieją w sposób profesjonalny zbierać i prezentować informacje o wydarzeniach i problemach miast i miejscowości, których same są mieszkańcami.

Najlepsze prace konkursowe będą wyłaniane w następujących kategoriach:
a) program informacyjny,
b) krótka forma telewizyjna - reportaż,
c) wywiad,
d) program planszowy (videotekst informacyjny lub reklamowy, fotoreportaż).

Wszystkie programy to krótkie, najwyżej 10 minutowe formy, które były emitowane w okresie od 1 października  2003 r. do 30 września 2004 r. Główną nagrodą Konkursu w każdej kategorii będzie "KryształowyRYSZTAŁOWY EKRAN.

Choć Konkurs jest organizowany jest po raz pierwszy, jego finał otrzyma galową oprawę. Ogłoszenie zwycięzców oraz prezentacja ich prac nastąpi podczas jubileuszowej XXV Konferencji i Wystawy OIGKK, która odbędzie się w listopadzie 2004 r. Jest to impreza organizowana prze Izbę od ponad 10 lat dwa razy do roku. Stała się największym w kraju spotkaniem reprezentantów środowiska mediów. Członkowie Izby spotykają się z członkami Parlamentu, przedstawicielami ministerstw, organów regulacyjnych, z nadawcami telewizyjnymi oraz producentami i dystrybutorami sprzętu. Gośćmi Konferencji są przedstawiciele europejskich samorządów gospodarczych operatorów telewizji kablowej. W każdej Konferencji bierze udział kilkuset uczestników z Polski i zagranicy.

Telewizje lokalne to prawie 200 redakcji działających w najróżniejszych miastach całej Polski. Emitują swoje programy w sieciach operatorów telewizji kablowych, obecnych na danym terenie. Docierają do co najmniej 3 milionów gospodarstw domowych. Dzięki dużej aktualności i lokalności poruszanych tematów ich programy cieszą się zaufaniem i rosnącym zainteresowaniem widzów. Wzrasta zatem ich odpowiedzialność, ponieważ integracja Polski z Unią Europejską czyni z tego medium jedno z najważniejszych narzędzi w budowie silnego społeczeństwa demokratycznego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurs dla telewizji lokalnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl