SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konkurs na serial w TVP rozstrzygnięty

25 lipca 2005 komisja konkursowa rozstrzygnęła pierwszy w telewizji publicznej konkurs na projekty seriali telewizyjnych o tematyce współczesnej.

28 lipca Zarząd TVP S.A. przyjął zaproponowane przez komisję rozstrzygnięcia. Wyłoniono po trzech zwycięzców w dwóch kategoriach: na serial 25-minutowy i serial 45-minutowy - poinformował rzecznik TVP, Jarosław J. Szczepanski.

Po raz pierwszy w tego typu konkursie organizowanym przez TVP S.A. zastosowane zostały wymogi ustawy "Prawo o zamówieniach publicznych". Konkurs został  ogłoszony w marcu br. przez  Agencję Filmową TVP.

Prace nagrodzone w kategorii telenowela - 25 minut to:
 "Blanka" (godło KOPCIUSZEK) autorstwa Ariadny Lewańskiej, produkcja: Telemark,
 "Dwie strony medalu" (godło DYSKOBOL) Stanisława Krzemińskiego, Besta Film Stanisław Krzemiński "Jak na dłoni" (godło ŁÓDŻ) Włodzimierza Popińskiego z  firmy Filmcotract Ltd.

"Blanka" opowiada historię dziewczyny z małego miasteczka na Mazowszu, która przypadkowo dowiaduje się, że jest adoptowana i postanawia szukać swojej  prawdziwej matki…
"Dwie strony medalu" to historia upadającego prowincjonalnego klubu sportowego, który nagle zyskał sponsora. Jest to ciekawy obraz polskiej prowincji.
"Jak na dłoni" to opowieść nie tyle o mieście Łodzi, co o jej mieszkańcach.

Prace nagrodzone w kategorii - serial 45-minutowy  (emisja 1 x w tygodniu) to:
 "Dla początkujących" (godło GUTEK 2) produkcja Art.Shop.,
 "Mrok" (godło KANDYD) autorstwa Andrzeja Swata, produkcja Skorpion Art. 
"Królowie śródmieścia"  (godło 2501) Tomasza Świątkowskiego z SF Kalejdoskop.

"Dla początkujących" to prawdziwy obraz współczesnego środowiska wielkomiejskiego.
"Mrok" jest propozycją serialu kryminalnego, którego każdy odcinek stanowi odrębną historię. Głównymi bohaterami serialu "Królowie śródmieścia" są pracownicy  rowerowej agencji kurierskiej i zaprzyjaźnieni z nimi pracownicy wietnamskiego baru.

Zainteresowanie konkursem było ogromne. Swoje projekty zgłosiło blisko 80 firm. Po wstępnej weryfikacji do drugiego etapu konkursu przystąpiło 45 firm producenckich, które złożyły 70 prac konkursowych. 36 projektów w kategorii 25-minutowa telenowela i 34 w kategorii 45-minutowy serial. Tak wiele prac do ocenienia spowodowało przedłużenie rozstrzygnięcia konkursu o miesiąc. Komisja konkursowa niemal jednogłośnie zdecydowała o faworytach konkursu.

Informacje o wynikach konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości w "Rzeczpospolitej" i "Biuletynie Zamówień Publicznych" oraz w "Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurs na serial w TVP rozstrzygnięty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl