SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konkurs Polskiego Radia Bis

Pod hasłem: "Sierpień'80 - Twój projekt www" rozpoczyna się konkurs Radia Bis.

Zadaniem uczestników Konkursu jest wymyślenie i zaprojektowanie oryginalnej strony internetowej poświęconej tematyce Sierpnia'80.

Konkurs skierowany jest do osób w wieku 12-20 lat. Projekt ma na celu zainteresowanie młodych ludzi wydarzeniami bezpośrednio poprzedzającymi powstanie NSZZ Solidarność, okolicznościami podpisania  Porozumień Sierpniowych oraz pierwszymi miesiącami działalności nowych związków.

Radio Bis chce zachęcić uczniów gimnazjów i szkół ponad-gimnazjalnych do poszukiwania w swoim środowisku świadków tamtych wydarzeń,  pamiątek zachowanych w domowych archiwach, dokumentów dotąd nie publikowanych. Nadawca chce obudzić w młodych ludziach chęć poznawania i odkrywania historii w sposób niekonwencjonalny, wyzwalający kreatywność i samodzielność w realizowaniu interaktywnego projektu.

Na stronie mogą się znaleźć:
" zapisy mini-wywiadów, rozmów, wspomnień;
" zdjęcia z domowych, szkolnych, miejskich archiwów
" zdjęcia pamiątek (znaczki, plakietki, flagi, proporce itp.)
" zdjęcia oryginalnych tekstów (np. ulotek, artykułów z  prasy podziemnej, rysunków satyrycznych)
" zdjęcia miejsc związanych z NSZZ "Solidarność"
" teksty piosenek, które były również formą oporu ( śpiewane w więzieniach, w obozach internowania, w kościołach i na manifestacjach)
" nagrania dźwiękowe w mp3 (oryginalne i współczesne, autorskie wykonania piosenek opozycyjnych, fragmenty rozmów autora z działaczami, oryginalne dźwięki z tamtego okresu itp.)
" własne refleksje na temat działalności NSZZ "Solidarność" w latach 80. i wpływu ówczesnych działań na obecną sytuację w Polsce i na świecie.
" jesteśmy otwarci na inne ciekawe projekty związane z tematem 25 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych
"  wszelkie oryginalne pomysły dozwolone!
Warunki techniczne stron internetowych biorących udział w konkursie:
" przy konstruowaniu strony muszą być użyte formaty w pliku HTML, CSS, JS lub Flash. Formaty PHP, ASP, JSP są niedozwolone!
" wszystkie pliki należy spakować do pojedynczego archiwum (ZIP, RAR...)
" spakowane archiwum nie może być większe niż 1MB.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurs Polskiego Radia BIS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl