SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konkurs „Wielkie Odkrywanie Małopolski” rozstrzygnięty

Redakcja „Gazety Krakowskiej” oraz samorząd Woj. Małopolskiego ogłosiły wyniki plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski 2010”. Wśród laureatów znalazły się m.in. gmina Łapsze Niżne i Kopalnia Soli w Wieliczce.

Konkurs „Wielkie Odkrywanie Małopolski” rozstrzygnięty

Uczestnicy konkursu „Wielkie Odkrywanie Małopolski 2010” rywalizowali w sześciu kategoriach. W kategorii „miejscowość/gmina” wygrały Łapsze Niżne. Gmina ta uhonorowana została także Grand Prix marszałka Województwa Małopolskiego i otrzymała
w nagrodę 50 tysięcy złotych na promocję swojej oferty turystycznej. Łapsze Niżne leżą na styku wielu kultur, gdzie krzyżują się wpływy spiskie, węgierskie, słowackie oraz polskie. Widać to w zwyczajach i miejscowym budownictwie. Gmina może pochwalić się także bogatą ofertą turystyczną. Magnesem przyciągającym turystów są liczne gospodarstwa agroturystyczne i pensjonaty, a także trasy rowerowe oraz konne.

Największą „atrakcją turystyczną” Małopolski została wybrana Kopalnia Soli w Wieliczce, a najlepszym gospodarstwem agroturystycznym - gospodarstwo „Arenda” w Niedzicy. W kategorii „baza gastronomiczna” zwyciężyła najstarsza w Nowym Targu „Karczma u Borzanka”, w której serwowane są specjały kuchni polskiej i regionalnej. Z kolei nagrodę w kategorii „baza noclegowa” otrzymał Pensjonat „Nowak” w Łapszach Niżnych. Za najlepsze „wydarzenie” uznano imprezę „Wielkie Spiskie Granie”, odbywającą się także w Łapszach Niżnych.

- W ramach plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski”, Małopolskę odkrywamy wspólnie już od 11 lat. Poszukujemy miejscowości, atrakcji i wydarzeń, które stanowią o wyjątkowości naszego regionu, promujemy najbardziej wartościowe oferty dla turysty goszczącego w Małopolsce. Dla Małopolski sfera rozwoju gospodarczego związana z turystyką jest niezwykle ważnym obszarem, w który bardzo mocno zaangażował się także małopolski samorząd. Jednym z siedmiu ważnych priorytetów, związanych z Małopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym jest właśnie rozwój turystyki, na który przeznaczyliśmy ponad 160 milionów złotych – podkreśla Marek Nawara, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski” organizowany jest wspólnie przez Województwo Małopolskie oraz redakcję dziennika „Polska. Gazeta Krakowska”. Laureatów w poszczególnych kategoriach wybierali internauci oraz czytelnicy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurs „Wielkie Odkrywanie Małopolski” rozstrzygnięty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl