SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michnik, Sekielski, Bereś, Bosacka, Jachira i Żakowski w akcji „Czytamy Konstytucję” (wideo)

W internecie ruszyła kampania, w której znane osoby czytają Konstytucję RP. Wśród nich są dziennikarze i publicyści, m.in. Adam Michnik, Tomasz Piątek, Jacek Rakowiecki, Tomasz Sekielski, Ewa Siedlecka, Katarzyna Bosacka i Leszek Jażdżewski, a także startujący do Sejmu Tomasz Zimoch i Klaudia Jachira.

Article

W ramach kampanii każda ze znanych osób czyta po jednym lub kilka artykułów z polskiej konstytucji. Wszystkie nagrania umieszczono na stronie Czytamykonstytucje.pl i kanale youtube’owym.

- Konstytucja RP wskazuje nam, obywatelom, nasze obowiązki, ale przede wszystkim broni naszych praw. Stoi na straży praw mniejszości, zrównuje prawa wszystkich obywateli niezależnie od płci, wieku, wyznania, pochodzenia, chroni trójpodział władzy, który jest podstawą demokratycznego państwa prawa, jakim Polska była i będzie. Ale przede wszystkim Konstytucja RP broni praw i godności obywateli przed autorytarnymi zapędami sprawujących władzę, strzegąc kraj przed tymi, którzy nie akceptują Polski jako praworządnego państwa, gdzie panuje demokracja oraz wolność myśli, poglądów, słowa i zgromadzeń - czytamy w serwisie kampanii.

 

- Propagujmy, przypominajmy, czytajmy, ale nade wszystko chrońmy naszą Konstytucję po to, by ona mogła chronić nas, Obywateli - zachęcono.

- Projekt „Czytamy Konstytucję” zjednoczył wszystkich - zwykłych obywateli, lecz także byłych prezydentów RP, byłych Prezesów Trybunału Konstytucyjnego, profesorów, prawników, dziennikarzy, opozycjonistów lat 70tych i 80tych, ludzi świata sztuki, filmu oraz muzyki - wyliczono.

Wśród dziennikarzy i publicystów zaangażowanych w akcję są Seweryn Blumsztajn, Jarosław Kurski i Adam Michnik z „Gazety Wyborczej”, współpracujący z „GW” Tomasz Piątek i Mariusz Szczygieł, Ewa Siedlecka i Jacek Żakowski z „Polityki”, związana do niedawna z TVN Katarzyna Bosacka, Anna Dryjańska z naTemat.pl, Leszek Jażdżewski i Błażej Lenkowski z „Liberte”, Renata Kim z „Newsweeka”, Jacek Rakowiecki, Tomasz Sekielski i Witold Bereś.

Nagrania przygotowali też dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch i youtuberka Klaudia Jachira, którzy startują obecnie z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

 

Ponadto konstytucję w ramach akcji czytają Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski, byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego, prawnicy (m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar), pisarze, muzycy, aktorzy i reżyserzy, a także inne znane osoby, m.in. ks. Kazimierz Sowa i Robert Makłowicz, związani z Grupą TVN Discovery.

 

Kto przygotował tę akcję? - Grupą szaleńców, którzy od 4 lat na ulicach miast naszego kraju walczą o zachowanie standardów praworządności oraz demokracji. Jedni nazywają nas ulicznikami, inni wariatami, władza nazywa nas Polakami gorszego sortu. A my po prostu chcemy powrotu normalności w naszym kraju. Mieszkamy w Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Warszawie, Kielcach, Rzeszowie i wielu innych miastach. Łączy nas to, że kochamy swój kraj i nie boimy się mówić prawdy o tym, że Konstytucja w naszym kraju jest łamana - napisano w serwisie Czytamykonstytucje.pl.

- Projekt wykonaliśmy własnymi siłami, korzystając z własnych zasobów intelektualnych, finansowych oraz technicznych. Nie byliśmy wspierani przez żadne środowisko, organizację, ruch, partię, stowarzyszenie czy też osobę prywatną mającą w realizacji tego projektu jakiś interes polityczny - zaznaczono.

Właścicielem domeny Czytamykonstytucje.pl jest łódzka agencja marketingowa A-4 Studio.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michnik, Sekielski, Bereś, Bosacka, Jachira i Żakowski w akcji „Czytamy Konstytucję” (wideo)

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xlo
Co oni jeszcze nie wymyślą 🤣🤣🤣🤣
odpowiedź
User
bart
W jakim języku będzie czytana Konstytucja ?
odpowiedź
User
kot
no właśnie, jaki jest ich język ojczysty?;))
odpowiedź