SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konsultacje rozpoczęte

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie naziemnej telewizji cyfrowej.

Dzisiaj rozpoczną się  konsultacje społeczne opracowanych przez KRRiT dokumentów w sprawie cyfryzacji. Konsultacjom poddane zostaną:

 - projekt rozporządzenia w sprawie trybu ogłaszania konkursu na rezerwację częstotliwości na cele rozpowszechniania lub rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną.
- projekt dokumentu "Działalność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w zakresie wprowadzania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce".

- Wszystkie strony zainteresowane cyfryzacją telewizji mogą zgłaszać uwagi i wysyłać opinie do Rady - deklaruje "GW" Rafał Rastawicki, rzecznik KRRiT.

 Nadawcy, operatorzy, obsługujące ich firmy, organizacje konsumenckie i inne podmioty będą mogły wysyłać e-mailem uwagi do połowy sierpnia. Projekt rozporządzenia ma być gotowy na początku września i wówczas wyścig cyfrowy ruszy na dobre.

Jak podaje "GW" od warunków przetargu zależy kształt rynku telewizyjnego. Nadawanie cyfrowe pozwala zmieścić w eterze znacznie więcej programów, a to oznacza, że zasięg techniczny działających dziś stacji wyrówna się. Jakie będzie miejsce telewizji publicznej w nowym układzie? Dziś Rada coraz bardziej skłania się ku temu, że TVP ma mieć własną wiązkę cyfrowych częstotliwości (tzw. multipleks). - To dominujący pogląd - powiedział "GW" jeden z urzędników KRRiT.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konsultacje rozpoczęte

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl