SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kontrola sprzętu radiowego

URTiP i UOKiK będą wspólnie kontrolować sprzęt radiowy

URTiP i UOKiK podpisały porozumienie o współpracy ‘przy realizacji zadań związanych z systemem kontroli wyrobów znajdujących się na rynku’. Chodzi o urządzenia nadawcze i odbiorcze fal radiowych, m.in. sprzęt telekomunikacyjny.

Porozumienie podpisali prezes URTiP Witold Graboś i wiceprezes UOKiK Ewa Kubis.

- Celem podpisanego Porozumienia jest zapewnienie efektywnego i sprawnego współdziałania wykonywaniu zadań wynikających z ustawy o systemie oceny zgodności oraz - częściowo - z nowej ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów – głosi komunikat URTiP.

Ustawa o systemie oceny zgodności reguluje kwestie dotyczące kontroli wyrobów emitujących lub podatnych na emisję pola elektromagnetycznego, w tym aparatury i urządzeń telekomunikacyjnych wprowadzonych do obrotu handlowego. Prezes URTiP został w niej określony jako organ wyspecjalizowany w zakresie kontroli wspomnianych wyrobów. Koordynatorem całego systemu jest Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Budowa skutecznego systemu kontroli urządzeń radiowych jest warunkiem umożliwiającym realizację tzw. dyrektyw nowego podejścia, będących fundamentem jednolitego europejskiego rynku.

- Zgodnie z dyrektywami nowego podejścia, wyroby legalnie wyprodukowane lub wprowadzone do obrotu w jednym krajów członkowskich mają zagwarantowany dostęp do rynków całej Wspólnoty - głosi komunikat URTiP.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kontrola sprzętu radiowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl