SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konwent bez Agory

Agora SA podjęła decyzję o wycofaniu swoich stacji z Konwentu Komercyjnych Stacji Radiowych

Agora SA podjęła decyzję o wycofaniu swoich stacji z Konwentu Komercyjnych Stacji Radiowych. Jest to reakcja na bierność tej organizacji wobec nie przyznania koncesji członkom Konwentu - Twojemu Radiu Wałbrzych oraz krakowskiemu Radiu Blue - informuje Agora.

Zdaniem Marka Michalskiego, zastępcy dyrektora pionu radiowego Agory SA, kiedy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odbierała koncesje Twojemu Radiu i Radiu Blue, Konwent nie zrobił absolutnie nic. Od początku lipca Michalski kilka razy prosił prezesa Konwentu Ireneusza Iwańskiego o zwołanie Zarządu i zajęcie stanowiska w tej sprawie, ale przez ponad dwa miesiące Zarząd nie zebrał się. Iwański napisał tylko, że najpierw należałoby zapytać sekretarza Rady Włodzimierza Czarzastego o powody odebrania tych koncesji, a potem podejmować decyzje.

W końcu na posiedzeniu rozpoczętym 2 września, a zakończonym 9 września (w sprawach Twojego Radia i Blue dawno już zapadły prawomocne decyzje) Zarząd przegłosował odrzucenie wniosku Agory i postanowił w ogóle nie zajmować żadnego stanowiska w sprawie nie przedłużenia koncesji dwóm swoim członkom.

"Konwent powinien bardzo ostro zaprotestować" - mówi Marek Michalski. - "Jeśli jednak w tak ewidentnej sytuacji milczy, to moim zdaniem, nie ma racji bytu. Stąd nasza decyzja o wystąpieniu z Konwentu. Nie chcemy należeć do organizacji, która nie realizuje głównego celu, dla którego została powołana czyli nie chroni interesów prywatnych stacji radiowych wobec organów państwowych."

W ciągu najbliższych kilku dni zarządy wszystkich stacji Agory wyślą do Konwentu listy wypowiadające członkostwo w organizacji. Tym sposobem liczebność Konwentu (72 stacje na koniec ub. roku) zmniejszy się o ponad jedną czwartą.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konwent bez Agory

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl