SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konwergentna chmura dla dużych firm od HP

HP zaprezentował konwergentną chmurę HP (HP Converged Cloud) - stworzony z myślą o dużych przedsiębiorstwach hybrydowy model świadczenia usług i ofertę produktów opartą na zintegrowanej architekturze, obejmującą tradycyjną infrastrukturę IT oraz chmury prywatne, zarządzane i publiczne.

Konwergentna chmura HP pozwala firmom zagregować zestaw usług pochodzących z chmur prywatnych, publicznych i zarządzanych z istniejącą infrastrukturą IT, tworząc w ten sposób zintegrowane środowisko hybrydowe, które ma szybko dostosowywać się do zmieniających się wymagań.

Usługa obejmuje swym zasięgiem infrastrukturę i aplikacje, oferując cechy chmury, które uwzględniają swobodę wyboru (otwarte standardy umożliwiające obsługę wielu systemów wirtualizacji, systemów operacyjnych i środowisk programistycznych, a także możliwość korzystania z heterogenicznej infrastruktury i współpracy z siecią partnerów), bezpieczeństwo (narzędzia do zarządzania i zabezpieczeń, które obejmują dane, aplikacje i infrastrukturę) oraz spójność (zintegrowana, wspólna architektura).

Konwergentna chmura HP łączy infrastrukturę konwergentną HP, konwergentne zabezpieczenia i narzędzia HP do zarządzania (HP Converged Management and Security) oraz konwergentną platformę informacji (Converged Information) i technologię OpenStack.

Od 10 maja br. dział usług przetwarzania w chmurze HP (HP Cloud Services) będzie oferował infrastrukturę publicznej chmury HP jako usługę w publicznej wersji beta. Oferta udostępnia jednostki przetwarzania lub maszyny wirtualne oraz skalowalną pamięć masową online na żądanie, a także dostarczanie buforowanej treści użytkownikom. Tego samego dnia jako prywatna wersja beta udostępnione zostaną dwie dodatkowe oferty infrastruktury oferowanej w formie usługi: usługę relacyjnej bazy danych dla systemu MySQL i usługę bloków pamięci masowej, która ma ułatwiać przenoszenie danych między jednostkami przetwarzania.

Nowy katalog szablonów HP Cloud Maps rozszerza zintegrowaną, otwartą platformę HP i udostępnia prekonfigurowane szablony aplikacji, które można wdrożyć przez naciśnięcie jednego przycisku. W połączeniu z platformą HP CloudSystem rozwiązania te mają skrócić czas tworzenia nowych usług w chmurze dla aplikacji biznesowych z kilku miesięcy do kilku minut.

HP zaprezentował również rozwiązanie HP Service Virtualization 2.0. Oprogramowanie to umożliwia klientom testowanie jakości i wydajności aplikacji udostępnianych w chmurze oraz rozwiązań mobilnych, nie zakłócając przy tym pracy systemów produkcyjnych. Jest to możliwe dzięki korzystaniu z usług o ograniczonym dostępie w środowisku wirtualnym, które oferuje symulacje rzeczywistych rozwiązań.

HP wprowadza wirtualne sieci aplikacji (HP Virtual Application Networks) - rozwiązanie, które przyspiesza opracowywanie aplikacji, automatyzuje zarządzanie i gwarantuje zgodność z umowami o poziomie usług sieciowych podczas udostępniania aplikacji w chmurze i rozwiązań wirtualnych w całej architekturze HP FlexNetwork.

Firma wprowadza do oferty także dwie nowe usługi sieciowe. Usługa ochrony sieci wirtualnych HP (HP Virtual Network Protection Service) pozwala stworzyć podstawę zabezpieczeń w warstwie zarządzania wirtualizacją sieci w oparciu o procedury, co ma pomagać w zniwelowaniu typowych zagrożeń. Usługa optymalizacji chmury (HP Network Cloud Optimization Service) ma natomiast pomagać klientom w udoskonaleniu posiadanych sieci, aby poprawić udostępnianie usług w chmurze nawet o 93% w porównaniu z tradycyjnymi technologiami.

HP przygotował również nowe usługi przetwarzania w chmurze dla dużych przedsiębiorstw (HP Enterprise Cloud Services), które teraz obejmują rozwiązania dla chmur prywatnych oraz narzędzia zapewniające ciągłość biznesową i zunifikowaną komunikację.

Kolejnym rozszerzeniem oferty HP są nowe usługi HP Engineering Cloud Transformation. Mają one ułatwić zespołom opracowującym produkty i ekipom projektowym wykorzystanie możliwości chmury w celu zwiększenia wydajności pracy i szybkiego wprowadzania na rynek nowych produktów. Dostępne są również nowe kursy Cloud Security Alliance, dzięki którym klienci mogą zdobyć wiedzę umożliwiającą unikanie potencjalnych problemów z bezpieczeństwem w chmurach.

Dołącz do dyskusji: Konwergentna chmura dla dużych firm od HP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl