SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koral nie wstrzymuje reklam lodów Bracia Koral ze Zbigniewem Wodeckim

Firma PPL Koral, mimo choroby Zbigniewa Wodeckiego, nie wstrzyma emisji reklam swoich lodów Bracia Koral z jego udziałem. Zdaniem ekspertów zdjęcie teraz tych spotów byłoby wręcz niezręczne, bo nie mamy tu do czynienia z uwłaczającym zachowaniem, dwuznaczną postawą, a niefortunnym zrządzeniem losu.

Zbigniew Wodecki w reklamie lodów Bracia KoralArticle

O tym, że Zbigniew Wodecki został nowym ambasadorem marki lodów Bracia Koral-Lody Jak Dawniej produkowanych przez PPL Koral poinformowano w lutym br. Spoty z udziałem artysty emitowane są od kilku tygodni.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w mediach pojawiła się informacja o ciężkim stanie zdrowia artysty, spowodowanym przez udar.

Mimo tych doniesień, spoty w których piosenkarz reklamuje lody Koral wciąż są emitowane.

Firma nie będzie ich wycofywać. Jak przekazała serwisowi Wirtualnemedia.pl Aleksandra Lągawa z 365 Agencji, która pracuje dla PPL Koral, kampania z udziałem Zbigniewa Wodeckiego będzie kontynuowana mimo zaistniałej sytuacji.

- Natychmiast po otrzymaniu informacji o stanie zdrowia Pana Zbigniewa Wodeckiego Zarząd i Dyrekcja firmy PPL Koral niezwłocznie skontaktowa​li​ się z menedżmentem artysty. Wspólnie podjęliśmy decyzję o kontynuacji trwającej kampanii reklamowej marki Bracia Koral - Lody Jak Dawniej z udziałem artysty. Utrzymujemy stały kontakt i cieszą nas informacje o poprawiającym się stanie zdrowia muzyka płynące z bezpośredniego otoczenia Pana Zbigniewa. Wszyscy trzymamy bardzo mocno kciuki za powrót artysty do zdrowia - przekazała nam w imieniu firmy Aleksandra Lągawa.

Wątpliwości co do tego, że kampania z udziałem artysty powinna trwać, nie mają Sebastian Stępak, managing director agencji MSLGroup Poland i Piotr Czarnowski, prezes agencji First PR.

- Marka musi być przygotowana do komunikacji i odpowiedzi na pytania w tej sytuacji, jednak winna kontynuować emisję spotu. Pan Zbigniew, jego pogoda ducha i niezwykła pozytywna siła jaką przekazuje jest absolutnie unikalna. Sam spot jest neutralny i pozostaje w tonacji osobowości artysty. Koral poprzez kontynuację emisji wysłałby bardzo silny sygnał kibicując Panu Wodeckiemu. Każde wyświetlenie spotu to w tych realiach wyraz solidarności i najwspanialsze życzenia powrotu do zdrowia. Nie mamy do czynienia z uwłaczającym zachowaniem, dwuznaczną postawą - a niefortunnym zrządzeniem losu - to może spotkać każdego z nas. Marketerzy Koral mogą rozważyć nie tylko kontynuację kampanii, ale również wsparcie Pana Zbigniewa w powrocie do formy, demonstrując szacunek do partnera biznesowego, z którym pracują posiłkując się jego nieskazitelnym wizerunkiem - uzasadnia Sebastian Stępak.

Podpowiada, że w tej sytuacji warto spojrzeć na problem szerzej. Sugeruje, że marka mogłaby pomóc osobom, które są w grupie ryzyka. -Jak widać seniorzy są dla tej marki bardzo ważną grupą docelową - mówi Stępak.

Również Piotr Czarnowski uważa, że nie ma nic złego w tym, że reklamy z Wodeckim są nadal emitowane. - Przecież on żyje i wszyscy wierzymy, że wróci do zdrowia. Pewnie większość ludzi, znając sytuację i widząc go na ekranie, myśli: fajny gość, życzę mu zdrowia, a nie zastanawia się czy Koral postępuje etycznie czy nie. Moim zdaniem zdjęcie teraz tych reklam byłoby wręcz niezręczne - podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Piotr Czarnowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koral nie wstrzymuje reklam lodów Bracia Koral ze Zbigniewem Wodeckim

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Co za durna reklama. Na jednym ujęciu lody trzyma nieotworzone za chwilę otworzone i jeszcze jedzą na ulicy łyżeczkami lody ze sklepowego pudełka obok lodziarni w której nie sprzedają ich w ten sposób na pewno.
odpowiedź
User
miś społeczny
Podobnie postępują w programie "Jaka to melodia" po wypadku Johna McInerney z zespołu Bad Boys Blue. Ich występy z puszki lecą w programie w najlepsze.
odpowiedź
User
ja
Kierujący samochodem muzyk marki Lexus, doprowadził do zdarzenia z samochodem Volvo z naczepą.

To z polskiej Wikipedii o tym jego wypadku. I dlatego ja nigdy na polską Wikipedię nie dam grosza.
odpowiedź