SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Korzeniowski ambasadorem ONZ

Robert Korzeniowski, przewodniczący Kolegium Sportowego TVP S.A., został ambasadorem Światowego Programu Żywnościowego (World Food Programme) - jednej z agend ONZ.

W dniach 9 -11 kwietnia będzie przebywał w Mali, zapoznając się z możliwościami pomocy dzieciom i wspierając podjętą akcję humanitarną.
Celem Światowego Programu Żywnościowego (WFP) jest zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego dla milionów ofiar klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych. Dotychczas pomoc ŚPŻ objęła 113 milionów ludzi w 80 krajach.

Organizacja odpowiedzialna jest za dostarczanie żywności i  funduszy na zorganizowanie transportu dla operacji UNHCR (innej agendy ONZ). Podejmuje działania umożliwiające nie tylko doraźną pomoc żywnościową, ale również ustanawia programy mające przerwać błędne koło głodu i ubóstwa.
Obecna klęska głodu dotyka szeroko kraje Zachodniej Afryki, a zwłaszcza Mali. Rząd tego kraju, darczyńcy z całego świata oraz Światowy Program Żywnościowy rozpoczęły dystrybucję jedzenia.  W 2006 roku ŚPŻ postawił sobie za cel dożywienie co najmniej 10 mln ludzi w Zachodniej Afryce,  mając  300 tys. ton żywności za ok. 237mln dolarów. Jak na razie, zostało potwierdzone 18,4 mln dolarów, czyli ok. 8 procent całkowitego zapotrzebowania.

Akcja humanitarna w Mali przebiega po hasłem “Edukacji dla wszystkich”. Głównym jej celem jest przeprowadzenie programu żywnościowego wśród dzieci w wieku szkolnym, zachęcając do kontynuacji edukacji, jak również większej dbałości o zdrowie.
 
Rząd Mali rozpoczął realizację ambitnego programu budowy szkół i szpitali, szkolenia nauczycieli i lekarzy oraz uświadamiania społeczeństwa o konieczności  uczęszczania dzieci do szkół. Istnieje szansa na zrealizowanie tych zamierzeń do  2015 roku  i wykształcenie dzieci na poziomie podstawowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Korzeniowski ambasadorem ONZ

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl