SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Millenialsom i "zetkom" smartfon służy do robienia zdjęć

Najważniejszą funkcją smartfona według młodych Europejczyków jest robienie zdjęć, telefonowanie i SMS-owanie. "Zetki" (15-24 lata) traktują smartfona jako narzędzie rozrywki, do pracy zaś używają ich millenialsi (25-38 lat)

fot. Flickr.comfot. Flickr.com

Kantar Millward Brown przebadał 1800 użytkowników smartfonów w wieku 15-38 lat w sześciu krajach Europy. Ankietowani proszeni byli o wskazanie głównej funkcjonalności smartfona. Prym wiodą tradycyjne funkcje dzwonienia i pisania SMSM-ów (odpowiednio 92 proc. i 83 proc.), ale i fotografowanie (87 proc.), korzystanie z mediów społecznościowych (78 proc.), czytanie e-maili (83 proc.) i przeszukiwanie internetu (80 proc.).

Kobiety lubią mieć pod ręką społecznościówki

Panie bardziej niż panowie  smartfony traktują jako narzędzia do korzystania z social mediów  (83 proc.  vs 73 proc. ), fotografowania (91proc. vs 84proc.) i wysyłania oraz odbierania wiadomości tekstowych (90proc. vs 77proc.).

Y do pracy, Z do gry

Przedstawiciele pokolenia Z (wiek 15 - 24 lata) chętniej używają smartfonów w celach rozrywkowych, do grania i komunikowania się ze znajomymi przez media społecznościowe.

Starsze od nich pokolenie Y, w wieku 25-38 lat, znacznie częściej postrzegają swój smartfon jako narzędzie pracy i „tradycyjnej” komunikacji (sprawdzanie poczty elektronicznej, rozmowy, SMS-y i MMS-y).

Do czego smartfon Polakowi, Węgrowi, Finowi?

Polscy ankietowani używają smartfonów do komunikacji, uwieczniania ważnych momentów i surfowania po internecie. Czechów wyróżnia upodobanie do grania na smartfonach. Zarówno Polacy jak i Czesi stosunkowo częściej wysyłają SMS-y i MMS-y oraz korzystają z funkcji takich jak budzik i kalkulator.

Młodzi Finowie najintensywniej w badanej grupie korzystają z komunikatorów (78 proc.). Węgrzy nie lubią SMS-ów i MMS-ów , za to bardziej komunikatory internetowe (61 proc.).

Badanie konsumencie przeprowadzone przez Kantar Millward Brown na zlecenie marki Honor. Badanie przeprowadzone metodą CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interviewing) na próbie n=1800 użytkowników smartfonów w wieku 15-38 w 6 krajach: Polsce, Czechach, Finlandii, Serbii, Grecji i na Węgrzech (n=300 na kraj).

Dołącz do dyskusji: Millenialsom i "zetkom" smartfon służy do robienia zdjęć

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Have a nice day
Jak kilkanaście lat temu pojawiały się "kolorowe" telefony komórkowe to już wtedy niektórzy narzekali, że ludzie ciągle dzwonią i sms-ują, jednak wtedy to absolutnie nie jest to co dzisiaj. To jest jakieś nieporozumienie jak można było zrobić z telefonu mobilny komputer? Telefon powinien służyć jedynie trzem funkcjom: dzwonienie, sms-owanie, robienie zdjęć( jeśli dobry aparat, albo zakupić lustrzankę czy aparat cyfrowy), natomiast korzystanie z aplikacji, internetu, w tym także i mediów społecznościowych powinno być zarezerwowane wyłącznie dla komputerów. A jeśli chodzi o inne rzeczy to tak: 1. Muzyka - no to radio, mp3 z ulubioną muzyką 2. Gry - na komputerze lub na konsoli, a najlepiej to wyjść i pograć w tenisa w plenerze, albo w co innego, badminton, koszykówka itp. 3. Filmy - wypożyczyć z wypożyczalni albo obejrzeć przez internet albo zakupić na DVD lub Blu Ray i mieć własną ulubioną kolekcję, do której chętnie się powraca. No i co? No i żadna filozofia, tak było kiedyś, tak było dawniej i ludzie nie narzekali i powiem więcej było zdecydowanie lepiej niż obecnie. Sprowadzając wszystko do smartfona zabiliśmy wszystko co było dobre z poprzednich dekad, taka prawda. Smartfony powodują przemęczenie od wielozadaniowości, nadmierny pośpiech, zabijają kreatywne myślenie, nie umacniają relacji, a tylko je spłycają, mogą zniszczyć związki. Znowu potwierdza się teza, że czasem regres cyfrowo-technologiczny może być bardziej przyjazny człowiekowi aniżeli progres.
odpowiedź
User
sojer
Są duże szanse wyhodować pokolenie zombie, więc moim zdaniem nie zetki, ale "zombie".
odpowiedź