SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT przedłużyła trzy koncesje

Podczas ostatniego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przedłużeniu koncesji na kolejnych 10 lat trzem rozgłośniom radiowym.

KRRiT przedłużyła koncesję Uniwersytetowi Warszawskiemu na nadawanie programu radiowego pod nazwą „Akademickie Radio Kampus” o charakterze wyspecjalizowanym ze względu na poruszaną problematykę i odbiorcę - problemy i działalność środowiska akademickiego. Poprzednią koncesję Radio Kampus, dostępne w Warszawie na częstotliwości 97,1 FM otrzymało 31 stycznia 2012 roku. Studencka rozgłośnia nadaje od 2005 roku. Dwa lata później stacja uzyskała pozwolenie na emisję reklam.

Zobacz także: Radio Kampus ruszyło z jesienną ramówką

Koncesje dla stacji komercyjnych

Rada zdecydowała też o przedłużeniu koncesji spółce Multimedia z siedzibą w Krakowie na uniwersalny program pod nazwą „RMF Maxxx - Piła”. Rozgłośnia nadaje od 2009 roku na 104,1 FM. Zastąpiła pilskie Radio 100. Poprzednią koncesję rozgłośnia otrzymała w 2012 roku.

Przez kolejnych 10 lat na 94,9 FM może nadawać Radio Sochaczew. KRRiT przedłużyła koncesję spółce Fama z siedzibą w Sochaczewie. Rozgłośnia powstała w 1993 roku jako Radio Fama. Nie była związana z kieleckim Radiem FaMa, które działa od 1995 roku. Stacja z Kielc od 2006 roku zaczęła budować sieć. Uruchomiła rozgłośnie pod marką Radio FaMa w Tomaszowie Mazowieckim, Słupsku, Wołominie i Żyrardowie.

W 2014 roku Radio Fama z Sochaczewa zmieniło nazwę na Radio Sochaczew. Poprzednią koncesję stacja otrzymała w maju 2012 roku. W 2017 roku KRRiT przyznała właścicielom Radia Sochaczew koncesję w Kutnie na nadawanie rozgłośni Radio Q (100,7 FM).

Niedawno informowaliśmy o problemach kieleckiego Radia FaMa. KRRiT prowadzi konkurs na jej częstotliwości w stolicy województwa świętokrzyskiego i Ostrowcu Świętokrzyskim po tym jak nadawca spóźnił się z wnioskiem o przedłużenie koncesji. Radio FaMa tłumaczyło opóźnienie faktem, iż większość jego pracowników chorowała na koronawirusa.

Dołącz do dyskusji: KRRiT przedłużyła trzy koncesje

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Fajnie a Antena HD dalej czeka na zmianę nazwy z Silver TV na Antena HD. Mają rozmach ... Na państwowej posadce.
odpowiedź
User
Beaverman
Jak KRRiT przedłuży koncesję dla przychylnie rządowi TV Republika, to by było co niewiara.
odpowiedź
User
20
Super Kampus
odpowiedź