SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kraków wydał na internetową telewizję 228 tys. zł, w tym 30 tys. zł na makijaż dla prezenterów

Według dokumentów finansowych Urząd Miasta Krakowa miał wydać w 2016 roku kwotę 228 tys. złotych na utrzymanie lokalnej telewizji w internecie. Niektóre z wydatków budzą wątpliwości organizacji społecznych, bowiem duże kwoty miały zostać poświęcone między innymi na makijaż i stroje dla prezenterów telewizyjnych.

fot. Shutterstock.com Article

Informacje na temat medialnych wydatków z miejskiej kasy Karkowa podało Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa prowadzone przez Łukasza Gibałę, byłego posła PO i Ruchu Palikota.

Z dokumentów finansowych dostępnych w Urzędzie Miasta Krakowa wynika, że w ub.r. z budżetu wypłacono kwotę 228 tys. zł na funkcjonowanie miejskiej telewizji internetowej nadawanej m.in. na głównej stronie internetowej UM.

Łukasz Gibała oraz krakowscy dziennikarze zwracają uwagę na niektóre pozycje w zestawieniu wydatków, które mogą budzić wątpliwości. Chodzi m.in. o kwotę 30 tys. zł, która została wypłacona za usługi związane z makijażem prowadzących audycje oraz dobranie dla nich strojów. Inne wydatki obejmują też m.in. ponad 51 tys. na nagrywanie i montaż materiałów i umowę z jedną z prowadzących na 12,9 tys. zł.

„Dziennik Polski” ujawnione kwoty porównał z podobnymi wydatkami władz miejskich w Katowicach. Tam są one wielokrotnie niższe, wyniosły 54 tys. zł.

Na razie UM w Krakowie nie odpowiedział na pytania serwisu Wirtualnemedia.pl dotyczące wydatków na internetową telewizję.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kraków wydał na internetową telewizję 228 tys. zł, w tym 30 tys. zł na makijaż dla prezenterów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ozik
tak sie rozkrada Polske
8 8
odpowiedź