SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kredyt przez internet lub telefon. Warto?

Iść do placówki, a może lepiej zaciągnąć kredyt przez internet lub telefon? Klientom przybywa pożyczkowych możliwości. Ale zanim zdecydujemy się na kredyt online należy sprawdzić, czy procedura na miarę XXI wieku nie skończy się na etapie składania wniosku.

Kredyt przez internet lub telefon. Warto?

Zarządzanie domowymi finansami przy pomocy sieci staje się standardem, ale konsumentom nie wystarczy wyłącznie internetowy rachunek osobisty z możliwością oszczędzania. Dlatego instytucje finansowe coraz częściej reklamują możliwość zaciągania pożyczek bez wychodzenia z domu. Zapewnienie kredytobiorcom wygody to również droga ku zwiększeniu sprzedaży kredytów i zmniejszeniu kosztów. Tymczasem tylko nieliczne banki oferują przeprowadzenie procesu kredytowego całkowicie online, czyli bez konieczności wizyty kuriera czy pracownika banku.

Do zatwierdzenia umowy szybkiej pożyczki może wystarczyć nawet jednorazowe hasło przesłane z banku SMS-em lub kod wygenerowany przez token. Taka metoda ma szanse skutecznie skrócić czas przyznania kredytu. A ponieważ jest przeznaczona wyłącznie dla klientów znanych bankowi, to również wypłata środków odbywa się w ekspresowym tempie. Jednak oprócz utrzymywania konta, klient musi dodatkowo zapewniać stałe wpływy, a w wybranych przypadkach posiadać otwartą umowę produktową (tzw. umowę ramową). Jest to dokument, który raz podpisany pozwala na późniejsze korzystanie z produktów kredytowych bez konieczności składania kolejnych podpisów.

Na rynku można znaleźć co najmniej siedem banków, które są skłonne udzielić własnym klientom kredytu wyłącznie przez telefon lub internet. Pożyczkę na telefon można zaciągnąć w Alior Banku, a od niedawna również w mBanku. Pierwszy z nich oferuje kredyty gotówkowe, limity odnawialne w rachunku oraz karty kredytowe na podstawie umowy ramowej. Z kolei mBank poszedł o krok dalej, ponieważ pożyczy pieniądze klientom, którzy nawet nie mają umowy ramowej. Wystarczy, że w systemie bankowości internetowej konsumentowi pojawi się indywidualnie przygotowana propozycja kredytowa (tzw. Oferta dla Ciebie), która jest aktualizowana co kilka tygodni na podstawie historii rachunku. Klient w każdej chwili może zadzwonić do banku po pieniądze, a bank zobowiązuje się udostępnić środki najszybciej jak to możliwe. A szybkość w tym przypadku nie jest bez znaczenia, bo bank liczy, że nowa forma udzielania kredytów będzie konkurencyjna dla zakupów ratalnych. mBank z nadzieją na upowszechnienie nowego rozwiązania lada dzień ruszy z kampanią marketingową. Natomiast w drugiej połowie 2011 roku na podobnych zasadach będzie możliwe zaciąganie kredytów również w MultiBanku należącym do tej samej grupy kapitałowej, który na razie do sprzedaży konsumpcyjnych produktów kredytowych aktywnie wykorzystuje internet.

Na zaciągnięcie kredytu bez wstawania z fotela mogą liczyć również klienci Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, HSBC oraz Meritum Banku. Wystarczy zalogować się do systemu bankowości internetowej i skorzystać z indywidualnej oferty banku lub złożyć odpowiedni wniosek. Następnie trzeba poczekać na decyzję kredytową. Jeśli rozstrzygnięcie jest pozytywne i klient akceptuje warunki kredytu, to pozostaje zatwierdzić umowę w taki sam sposób w jaki wykonuje się przelewy internetowe. W teorii wszystko wydaje się proste i niezwykle szybkie. Trzeba jednak mieć świadomość, że zdarzają się również komplikacje. A wtedy czas analizy wniosku kredytowego się wydłuża, chociażby w wyniku konieczności dostarczenia dokumentów potwierdzających dochody. Wtedy kredyt przestaje być szybki, a proces całkowicie elektroniczny. Co więcej, w razie przeszkód przebieg przyznania środków może być dłuższy niż podczas wizyty w bankowej placówce.

Wśród zdalnych produktów kredytowych wciąż zdecydowanie dominuje rozwiązanie korespondencyjne. Klient może wnioskować o kredyt przez internet lub telefon, ale konieczna jest wizyta kuriera, który ma za zadanie odebrać dokumenty lub dostarczyć przyszłemu kredytobiorcy gotową do podpisania umowę. Takie rozwiązanie stosują między innymi Bank BPH, Euro Bank, Lukas Bank czy VW Bank. Z kolei Deutsche Bank i Citi Handlowy zamiast kuriera mogą przysłać pracownika banku. O ile kurier może być rozwiązaniem wygodnym, to nie brakuje przypadków, gdzie klient będzie zmuszony pofatygować się na pocztę. Przesłania dokumentów pocztą wymaga chociażby Nordea Bank udzielając kredytów w rachunku, natomiast PKO Bank Polski potrzebuje odesłania podpisanej przez klienta umowy.

Błyskawiczny kredyt na telefon lub przez internet powoli przestaje być domeną firm pożyczkowych gdzie roczna rzeczywista stopa oprocentowania przekracza nawet kilkaset proc. Nie znaczy to jednak, że pożyczki bez wychodzenia z domu oferowane przez banki są tańsze. Mimo że ich koszt dystrybucji z reguły jest niższy, to instytucje finansowe niechętnie dzielą się zyskami. Dlatego konsumenci, którzy bezwzględnie potrzebują kredytów konsumpcyjnych nie powinni uśpić swojej czujności tylko dzięki większej liczbie możliwości na zaciągnięcie nowych zobowiązań.Michał Sadrak, Open Finance

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kredyt przez internet lub telefon. Warto?

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nx rt6
zobacz także tu:

http://dobry-telefon.blogspot.com
8 8
odpowiedź
User
Kamillll
Nie polecam tam wchodzić, zwykly blog pod reklamy. Tutaj macie dużo więcej informacji
w tym [b][url=http://kredytonline.org.pl/]kredyt przez internet[/url][/b].
8 8
odpowiedź
User
Łukasz
jestem Łukasz, jestem tutaj, aby poinformować osoby potrzebujące problemu finansowego, że istnieje rozwiązanie i jest tutaj Zbawiciel w naszym kraju, ponieważ potwierdzam moją kwotę pożyczki w wysokości 100 000 i przyszedłem tutaj na forum, aby zeznawać o tej firmie i nikt nie powinien wątpić w tę firmę, ponieważ są prawdziwe i uzasadnione po moim spotkaniu z firmą o nazwie Stella Rene, firmą pożyczkową, podążyłem za nimi i przyznają mi kwotę pożyczki po skontaktowaniu się z tą firmą i przyszedłem tutaj, aby powiedzieć wszystkim, że istnieje odpowiedź na wszystkie nasze problemy w tym kraju, a dziś jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ dostałem moją pożyczkę od firmy i proszę wszystkich, którzy potrzebują pożyczki, o skontaktowanie się z nimi dzisiaj pod adresem e-mail mrsstellareneloanfirm1@gmail.com lub skontaktuj się z nimi na WhatsApp +971586972460 lub skontaktuj się z działem pomocy technicznej pod numerem 586972460, aby uzyskać więcej informacji na temat wymaganego kredytu dzisiaj.

Łukasz
0 0
odpowiedź