SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

“Kronika” TVP Szczecin z Grand Prix na PIK-u. Kto telewizyjnym odkryciem roku?

Grand Prix 18. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP zdobył zespół „Kroniki. Obraz Dnia” TVP Szczecin. W tej kategorii jury przyznało też dwa równorzędne wyróżnienia dla zespołów: „Teleskopu” TVP Poznań i „Kroniki” TVP Kraków.

“Kronika” TVP Szczecin z Grand Prix na PIK-u. Kto telewizyjnym odkryciem roku?

W kategorii Autor najlepszej relacji reporterskiej (w tym relacji „na żywo”) pierwszą nagrodę otrzymała Justyna Śliwowska (TVP Białystok) za materiał „Jedwabne i inne”. Dwie równorzędne drugie nagrody przypadły: Mariuszowi Studziennemu (TVP Opole) za materiał „Obóz harcerski” i Annie Ołdakowskiej (TVP Warszawa) za materiał „Dworzec widmo”, trzecią nagrodę dostała Dorota Kaczor (TVP Wrocław) za relację „Florecista”.

W kategorii Autor najlepszego programu kulturalnego jury nie przyznało pierwszej nagrody, a drugie miejsce przypadło równorzędnie Aleksandrze Żaczek z TVP Kielce za program „Wieści spod Łysicy: Siła wrażliwości” i Jackowi Grudniowi z TVP Łódź za program „Łódź kreatywna – L. Stadt”. Ponadto Jury przyznało dwie równorzędne trzecie nagrody: Krzysztofowi Glondysowi (TVP Kraków) za audycję „Kraków.pl – Kultura” oraz Janowi Nowarze i Marcinowi Pawełczakowi (TVP Opole) za program „Odsłony: O teatrze bez końca”.

Pierwszą nagrodę w kategorii Autor najlepszego programu budującego tożsamość regionalną otrzymała Beata Hyży-Czołpińska z TVP Białystok za program „Był wśród nas”, drugą nagrodę -- Leszek Myczka z TVP Opole za program „Pan Tadeusz, czyli 40 lat telewizji w Opolu”, Natomiast dwie równorzędne trzecie nagrody dostały Violetta Rotter-Kozera z TVP Katowice za program „Fascynujące Śląskie” i Hanna Kordalska-Rosiek z TVP Gdańsk za program „Jak daleko stąd do Warszawy”. Jury przyznało także dwa równorzędne wyróżnienia: Paulinie Rubczak, Annie Trzcińskiem z TVP Bydgoszcz za program „Walentynki w Chełmnie” oraz Jolancie Roman-Stefanowskiej z TVP Gdańsk za program „Droga”.

W kategorii Telewizyjne odkrycie roku - Osobowość telewizyjna jury nie przyznało żadnej nagrody, natomiast dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Wojciech Jermakow (TVP Olsztyn) i Sebastian Napieraj (TVP Szczecin).

Najlepszym dziennikarzem sportowym został Hubert Malinowski z TVP Bydgoszcz. Jurorzy postanowili nie przyznawać drugiej i trzeciej nagrody.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom 18. PiK-u odbyło się 25 listopada br. w Szczyrku. Jury konkursu przewodniczył prezes TVP Juliusz Braun.

Pierwszy Przegląd i Konkurs Dziennikarski Programów Regionalnych TVP odbył się w Warszawie w 1996 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: “Kronika” TVP Szczecin z Grand Prix na PIK-u. Kto telewizyjnym odkryciem roku?

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
szymon
Brawo dla Piotrka Lichoty!!!!! Od początku do końca to był jego pomysł na ten format Kroniki. Każdy o tym wie! Szacunek dla ludzi którzy tworzą Kronikę. Nie przejmujcie się niczym i n i k i m. Jeszcze kiedys słonko zaświeci:)
odpowiedź
User
tick
Brawa dla Justynki!
odpowiedź
User
Der
Brawo dla TVP Katowice!!!
odpowiedź