SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT pracuje nad analizą o WarnerBros.Discovery. „Trwa zbieranie dokumentów”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiadała, że po fuzji WarnerMedia z Discovery przyjrzy się nowemu właścicielowi TVN. Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT, zdradza portalowi Wirtualnemedia.pl, że prace nad specjalną analizą wciąż trwają. Jej przygotowanie nie jest jednak proste, bo wymaga m.in. współpracy z Brukselą.

Article

11 kwietnia br. doszło do finalizacji połączenia koncernów Discovery i WarnerMedia. Tym samym koncern WarnerBros.Discovery jest nowym właścicielem TVN. 11 kwietnia br. doszło do finalizacji połączenia koncernów Discovery i WarnerMedia. Tym samym koncern WarnerBros.Discovery jest nowym właścicielem TVN.Katarzyna Kieli, która wcześniej pełniła funkcję prezes i dyrektor zarządzającej Discovery w regionie EMEA (Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie) objęła stanowisko prezesa oraz dyrektora zarządzającego Warner Bros.Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

KRRiT zapowiadała, że przyjrzy się sprawie. - Już kilka miesięcy temu, zaraz po oficjalnych zapowiedziach nadchodzącej fuzji, KRRiT deklarowała podjęcie działań  w celu dokładnego zbadania wpływu tej transakcji na polski rynek mediów. Taka analiza zostanie przez organ przeprowadzona - informowała przed miesiącem portal Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

„Analiza wpływu fuzji na polski ekosystem mediowy”

Choć minął ponad miesiąc, to zapowiadany dokument nie jest gotowy. - KRRiT nie prowadzi „postępowania w sprawie nowego właściciela TVN”. Rada zapowiedziała, że przeprowadzi analizę fuzji koncernów Discovery i WarnerMedia pod kątem jej wpływu na polski ekosystem mediowy. W chwili obecnej zbierane są niezbędne dokumenty, między innymi z Komisji Europejskiej - zdradza portalowi Wirtualnemedia.pl Brykczyńska.

Pod koniec grudnia ub.r. Komisja Europejska wyraziła bezwarunkową zgodę na fuzję amerykańskich koncernów. - Zgoda Komisji Europejskiej to krok milowy do sfinalizowania naszej ogłoszonej transakcji z AT&T - stwierdził wówczas David Zaslav, prezes i CEO w Discovery, który został później szefem połączonego podmiotu.

Przewodniczący KRRiT już podczas konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej w maju ub.r. nie krył zaniepokojenia fuzją WarnerMedia z Discovery. - Większych fuzji na rynku medialnym już nie będzie i wszyscy tutaj pewnie za wyjątkiem obecnej pani prezes Doroty Żurkowskiej-Bytner (przyp. red. członek zarządu TVN Grupy Discovery) mogą się czuć zaniepokojeni. W związku z tym moim zdaniem pewne rozwiązania dla polskiego rynku trzeba wprowadzać w tej chwili - zasugerował Witold Kołodziejski. Wówczas nie sprecyzował jakie rozwiązania ma na myśli.

Później pojawił się projekt nazywany „Lex TVN”. Zmusiłby on Discovery do odsprzedaży większościowego pakietu udziałów w TVN. Został jednak zawetowany przez prezydenta Andrzeja Dudę. W KRRiT pojawiły się też głosy, że jeśli dojdzie do finalizacji fuzji i nowy koncern stanie się właścicielem TVN, to KRRiT będzie mogła skorzystać z zapisów artykułu 38 ustawy o radiofonii i telewizji. Dotyczy on możliwości odebrania koncesji. Nic takiego jednak dotąd nie nastąpiło.

Dołącz do dyskusji: KRRiT pracuje nad analizą o WarnerBros.Discovery. „Trwa zbieranie dokumentów”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolis
właściwie to nic się nie zmieniło, bo to warner został wchłonięty, a nie na odwrót
17 0
odpowiedź
User
really?
nawet jak zbiorą, to nie zrozumieją
17 1
odpowiedź
User
Nick
Dajcie właściwe logo. Powyższe było tylko na potrzeby informacji o planowanym połączeniu. Oficjalne jest inne,.
5 0
odpowiedź