SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT nie powołała nowych zarządów TVP i Polskiego Radia

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ciągle nie podjęła decyzji o powołaniu nowych zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz rozgłośni regionalnych Radia Białystok i Radia Rzeszów - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, foto: PAP/Jakub Kamiński Article

We wtorek na posiedzeniu członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji obradowali nad wnioskami rad nadzorczych Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Radia Rzeszów i Radia Białystok o powołanie na stanowiska wskazanych członków zarządu tych spółek. Nie podjęto jednak decyzji w tej sprawie.

Konkurs na nowy zarząd TVP rozstrzygnięto na początku czerwca - prezesem z nominacji RN został Janusz Daszczyński, a członkami zarządu Wiesław Rola i Marian Zalewski.

Dwa tygodnie temu rada nadzorcza na nadzwyczajnym posiedzeniu zdecydowała o przekazaniu KRRiT aplikacji trzech kandydatów. Do wniosku dołączone zostały również kopie z przesłuchań tych osób (więcej na ten temat). Była to reakcja na pismo przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka w sprawie uzupełnienia dokumentacji z postępowania. Rada twierdziła, że nie może zatwierdzić kandydatur z powodu braków w dokumentacji konkursowej (dowiedz się więcej).

Rada nadzorcza Polskiego Radia zdecydowała, że obecny skład zarządu powinien zarządzać spółką w kolejnej kadencji: prezesem pozostanie Andrzej Siezieniewski, a członkami zarządu będą ponownie Jolanta Wiśniewska i Henryk Cichecki (więcej na ten temat).

Z kolei prezesem nowego jednoosobowego zarządu Radia Rzeszów został Jerzy Krużel, który zastąpi dotychczasowego szefa rozgłośni Henryka Pietrzaka (więcej na ten temat). Radiem Białystok pokierować ma Jolanta Gadek, dyrektor programowa rozgłośni i była rzeczniczka wojewody podlaskiego.

W przypadku odrzucenia przez KRRiT całości lub części kandydatur do zarządu musi zostać rozpisany nowy konkurs. Istnieje także możliwość tymczasowego powołania do zarządu członków rady nadzorczej spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT nie powołała nowych zarządów TVP i Polskiego Radia

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tyle
Grają na odgrzanie kandydatury Odorowicz
28 11
odpowiedź
User
Marlena
Przed powolaniem-zatwierdzeniem nowych zarzadow radia i TVP,naalezy odwolac i zmienic nieobiektywna
i stronnicza KRRiTV na czele z J. Dworakiem. Dworak to osoba oddana i stronnicza P.O. Taka osoba wraz
ze stronniczym zastepca nie powinny sprawowac tak waznej funkcji w ksztaltowaniu i regulacji mediow.
33 13
odpowiedź
User
nm
nie ma pewosci czy nowy Zarząd będzie zamawiał dużo produkcji w jednej z firm producenckich...
34 11
odpowiedź
User
...
...gdyby mieli podejmowac decyzje merytoryczne...to np. taki p. Rola nawet nie doszedłby do etapu przesłuchań...a tak KRRiTV gryzie problem politycznie i łamie sobie zęby...bo jak tu naruszyc podział w mediach publicznych PO - PSL - SLD....a swoja drogą co tam jeszcze ma do gadania SLD ???
19 16
odpowiedź
User
gość
A jakiś powód podali? Wcześniej nie mieli kompletnej dokumentacji, a teraz co? Długo będą tak się bawić za publiczne pieniądze? Albo powołują, albo nie. Debatują niczym konklawe. Chyba im odbiło od tych wygodnych stołków. PiS ich odspawa :)
14 9
odpowiedź