SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT wyda więcej na wynagrodzenia

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Jeśli wejdzie w życie, to KRRiT będzie mogła wydawać więcej na wynagrodzenia dla urzędników zajmujących się usługami wideo na żądanie (VOD).

Witold Kołodziejski, były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; fot: Tomasz KiełczewskiArticle

Z projektu wynika, że w latach 2023-2032 limit wydatków na wynagrodzenia w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji dla tych urzędników wraz z opłacanymi przez pracodawcę składkami na ubezpieczenie społeczne i Fundusz Pracy wynosi 6,815 mln złotych.

Określono także limity dla poszczególnych lat. Wydatki na wynagrodzenia będą stopniowo rosnąć. W 2022 roku wyniosą 585 tys. zł. W 2023 roku będzie to już 607 tys. zł, w 2024 roku 623 tys. zł, w 2025 roku 640 tys. zł, w 2026 roku 655 tys. zł, w 2027 roku 671 tys. zł, w 2028 roku 689 tys. zł, w 2029 roku 706 tys. zł, w 2030 roku 723 tys. zł, w 2031 roku 741 tys. zł, a w 2032 roku 760 tys. zł.

Zobacz także: KRRiT nie ukarał jeszcze nikogo za brak wpisu do rejestru twórców internetowych

Dodatkowe obowiązki KRRiT

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przygotowało nowelizację tłumaczy, że większe wynagrodzenia mają związek z dodatkowymi obowiązkami KRRiT wobec dostawców usługi wideo na żądanie (VOD).

- Projekt ustawy ma na celu ustanowienie maksymalnych limitów wydatków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji związanych z ustawowym zadaniem monitorowania rynku audiowizualnych usług medialnych na żądanie na lata 2023-2032, realizowanym w ramach Departamentu Monitoringu, które obejmuje: kontrolowanie audiowizualnych usług medialnych na żądanie; prowadzenie postępowań administracyjnych zmierzających do nałożenia kary na dostawców; przygotowywanie wezwań wzywających dostawców do zaniechania działań w zakresie naruszania przepisów ustawy o radiofonii i telewizji pod rygorem nałożenia kary pieniężnej; inne działania, związane z przyjętymi przez rynek regulacjami w ramach samoregulacji; opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie audiowizualnych usług medialnych na żądanie; opracowywanie aktów wykonawczych regulujących działalność audiowizualnych usług medialnych na żądanie; współpraca z instytucjami i platformami europejskich organów regulacyjnych (EPRA, ERGA) - czytamy w uzasadnieniu projektu.

Zobacz także: Szef KRRiT: do wykazu VoD muszą zgłosić się tylko twórcy prowadzący działalność gospodarczą

- Na rok 2022 w budżecie Krajowej Rady w kwocie 67.985 tys., w ramach zaplanowanych środków na wynagrodzenia osobowe pracowników wraz z pochodnymi zostały ujęte środki na wynagrodzenia na 7 etatów VOD w wysokości 585 tys. zł. Projektowana Ocena Skutków Regulacji na rok 2023 i lata kolejne zakłada etaty na tym samym poziomie co w roku 2022 (tj. 7 etatów) oraz środki na tym samym poziomie, z tym że maksymalny limit wydatków określony został kwotowo na poszczególne lata przez waloryzację limitu na rok 2022 w kwocie 585 tys. zł, w oparciu o wskaźnik średnioroczny dynamiki cen towarów i usług konsumpcyjnych. Tak więc na rok 2023 i lata następne zaplanowane wydatki będą realizowane na poziomie zaplanowanego limitu zatrudnienia i wynagrodzeń w roku 2022, powiększonego o ewentualny wzrost wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, przyjętego przez Radę Ministrów na etapie prac nad projektem ustawy budżetowej na dany rok budżetowy - dodają autorzy projektu.

Zobacz także: Skarga do KRRiT na „Squid Game” Netfliksa. „Negatywny wpływ na dzieci”

Dołącz do dyskusji: KRRiT wyda więcej na wynagrodzenia

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dla mnie spox
Trzeba pamiętać o jednym, jeśli z pensi wystarcza, to nie jest się łasym na nic na boku.
Ja nie mam nic przeciwko by więcej zarabiali. Dość dz.i.a.d.o.w.s.k.i.e.g.o pseudopaństwa.
odpowiedź
User
Aaa
Jestem głęboko zaniepokojony.
odpowiedź
User
ko
dyspozycyjne pierdzistołki
odpowiedź