SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krystyna Czubówna i Andrzej Mleczko w kampanii „Jazda bez czytanki" o bezpiecznej jeździe bez smartfona

Stalexport Autostrada Małopolska, zarządca autostrady A4 Katowice - Kraków, rozpoczyna kampanię informacyjną „Jazda bez czytanki" o zagrożeniach związanych z używaniem smartfona w czasie prowadzenia samochodu. W akcji udział biorą Krystyna Czubówna oraz znani rysownicy i rysowniczki: Andrzej Mleczko, Marta Frej, Andrzej Rysuje, Magda Danaj – Porysunki i Janek Koza.

Article

Według danych sprzed trzech lat, przytoczonych przez Stalexport Autostrada Małopolska, aż  57 proc. kierowców przyznaje, że używa telefonów komórkowych w podróży, a co trzeci uważa, że ma na tyle podzielną uwagę, że może bezpiecznie używać telefonu w samochodzie. Jednak nawet co czwarty wypadek w Polsce może być spowodowany tym, że kierowca – zamiast na drodze – jest skupiony na swoim telefonie.

- Nieuważność kierowcy na drodze szybkiego ruchu niesie znacznie większe ryzyko konsekwencji dla ludzkiego zdrowia i życia. Bezpieczne prowadzenie samochodu i aktywne korzystanie ze smartfonów lub innych urządzeń mobilnych definitywnie się wykluczają. Udział w ruchu drogowym nie powinien być jazdą bez trzymanki - ocenił rzecznik organizującej kampanię spółki autostradowej Rafał Czechowski.

Czubówna i rysownicy w kampanii „Jazda bez czytanki"

W minionym roku policjanci śląskiej drogówki odnotowali w regionie 5,5 tys. wykroczeń dotyczących korzystania z telefonów w trakcie jazdy. Dlatego spółka Stalexport Autostrada Małopolska, zarządzająca płatnym odcinkiem autostrady między Katowicami a Krakowem, zainicjowała kampanię "Jazda bez czytanki". Akcja potrwa do końca lutego, obejmuje radio i digital.

W spotach radiowych przed używaniem smartfona za kierownicą przestrzega Krystyna Czubówna, a w internecie znani rysownicy i rysowniczki: Andrzej Mleczko, Marta Frej, Andrzej Rysuje, Magda Danaj – Porysunki i Janek Koza. Artyści w charakterystyczny dla siebie sposób ilustracjami zachęcają do porzucenia komórek podczas prowadzenia auta.

Grafiki: materiały prasowe

Dołącz do dyskusji: Krystyna Czubówna i Andrzej Mleczko w kampanii „Jazda bez czytanki" o bezpiecznej jeździe bez smartfona

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wqefdcv2 efd
idea może i szlachetna, realizacja kiczowata i słaba
8 1
odpowiedź
User
ASAAA
swietna akcja POTRZEBNA
6 1
odpowiedź
User
buahahaha
sami swoi jak zwykle tylko lewactwo wzięte do akcji, bo kaska jest do rozdania za nicnierobienie
6 0
odpowiedź