SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmarła Krystyna Grzybowska, publicystka „Sieci” i „Gazety Polskiej”

W wieku 77 lat zmarła dziennikarka Krystyna Grzybowska, w ostatnich latach związana m.in. z tygodnikami „Sieci” i „Gazeta Polska” oraz serwisem wPolityce.pl.

Krystyna Grzybowska, fot. Telewizja wPolsce Article

O śmierci Krystyny Grzybowskiej poinformowała jej córka Aleksandra Rybińska. Grzybowska do ostatnich dni życia była aktywna zawodowo - jej cotygodniowy felieton jest w bieżącym numerze „Sieci”.

- Pani Krystyna była nie tylko wybitną publicystką, ale i wielką Damą, w tak rzadkim dziś stylu przedwojennym. Jeszcze w poniedziałek żartowaliśmy podczas kolegium „Sieci”. Nieodżałowana strata. Olu, trzymaj się - napisał na Twitterze Jacek Karnowski, redaktor naczelny „Sieci”. - Kurcze, wczoraj jeszcze przysłała felieton do tygodnika „Sieci”. Krystyna Grzybowska to była kochana kobieta :( - dodał dziennikarz tego pism Marcin Wikło.

W ostatnich latach Krystyna Grzybowska była związana głównie z tygodnikiem „Sieci” i serwisem wPolityce.pl. Wcześniej współpracowała m.in. z „Wprost”, „Gazetą Polską” i „Nowym Państwem”.

W czasie stanu wojennego nie przeszła pozytywnie weryfikacji dziennikarzy i wyemigrowała do Niemiec. W latach 90. była korespondentką „Rzeczpospolitej” w Bonn.

Jako publicystka Krystyna Grzybowska zajmowała się głównie tematyką stosunków międzynarodowych Polski, zwłaszcza z Niemcami.

Była żoną dziennikarza i felietonisty Macieja Rybińskiego zmarłego w 2009 roku.

Krótkie wspomnienia o Krystynie Rybińskiej i kondolencje dla Aleksandry Rybińskiej zamieścili w mediach społecznościowych niektórzy dziennikarze.

Wpis o Krystynie Grzybowskiej zamieścił też prezydent Andrzej Duda.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmarła Krystyna Grzybowska, publicystka „Sieci” i „Gazety Polskiej”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BRAK SŁÓW
PRZEOGROMNA STRATA.

Nie przeszła pozytywnej weryfikacji dziennikarzy w stanie wojennym..., ale przeszła pozytywną weryfikację wielkiego grona świadomych czytelników.

NIEZŁOMNA, WYBITNA DZIENNIKARKA.

POZOSTANIE NA ZAWSZE W SERCACH I PAMIĘCI CZYTELNIKÓW.

R.I.P.
34 16
odpowiedź
User
Sebastian
(*)
14 12
odpowiedź
User
Elżbieta
Przed chwilą na pasku TV INFO przeczytałam wiadomość o śmierci p. Grzybowskiej i dosłownie mnie zamurowało.Pisała takie świetne art.,Pani Krystyno- to niemożliwe,że panie nie żyje! Niestety, tacy wspaniali ludzie jak Pani,dobrzy,szlachetni,pojmujący świat we właściwy sposób,tępiący wszelkie zło obecnego świata- odchodzą za WCZEŚNIE! Żal,wielki żal.
21 16
odpowiedź
User
?
Szczerze? O ile lubie Sieci i wPolityce, o tyle po samym leadzie wyczuwalem, ze to ta nudziara.

Babka ma 7 duch na karku i zdziwienie, ze zdarzyło jej się umrzeć.

Nie wolno tak pisac? Kranowscy mnie pozwia jak Miller Fakt : ))

Ta hipokryzja kiedyś pęknie, no ale jeszcze z parę lat się pomeczymy.

Bardzo mi żal alkoholiczki Kotulanki, tej nudziary z Sieci, no i rzecz jasna krystalicznie czystego syna Leszka Millera : )
13 26
odpowiedź
User
.
Córeczka "Ola" widać też mega kompetentna ze wychowujac się w RFN, nie pracuje nigdzie indziej jak w zaprzyjaźnionych z matką instytucjach przejętych teraz przez prawicę. Żenujące.

Matka była stara, 77 lat to nie jest wiek, w ktorym nie mogli się tego spodziewać.

Spisujcie IP i scigajcie mnie za te niezwykłe obrazoburstwa. Być może nawet bym przegrał, co nie znaczy że 2/3 tekstów tutaj jest zenujacych.
14 23
odpowiedź