SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były wiceszef TVP1 Krzysztof Karwowski z pozytywną rekomendacją na ambasadora RP w Maroku

Krzysztof Karwowski został rekomendowany jako kandydat na ambasadora Polski w Maroku. Jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała w czwartek sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych. Karwowski, przez wiele lat pracujący na menedżerskich stanowiskach w Telewizji Polskiej, zapowiada, że jego nadrzędnym celem na nowym stanowisku będzie szczególna dbałość o polskie interesy w Maroku.

Article

W czwartek wiceminister spraw zagranicznych Szymon Sękowski vel Sęk podczas posiedzenia sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych przedstawił kilku nowych kandydatów na ambasadorów, w tym Krzysztofa Karwowskiego na szefa naszej placówki dyplomatycznej w Maroku. Wiceszef resortu podkreślił, że Karwowski spędził w tym kraju dzieciństwo. Nie bez znaczenia w rekomendacji była też zawodowa przeszłość kandydata na ambasadora: wiceminister zaakcentował, że od 1989 r. Karwowski stale współpracuje z francuskimi dziennikami, przeszedł wszystkie szczeble pracy dziennikarskiej, a ostatnio pełnił funkcję dyrektora i doradcy zarządu w TVP. Ważnym atutem była też biegła znajomość języków: francuskiego, angielskiego i rosyjskiego.

Były szef telewizyjnej Jedynki, zapytany przez członków komisji o doświadczenie w dyplomacji przyznał, że go nie ma. - Byłem dziennikarzem. Mam wrażenie, że całe życie przygotowywałem się do tej funkcji, zarówno jako dziennikarz telewizyjny, działów zagranicznych, śledząc i bardzo interesując się sprawami zagranicznymi - wyliczył. Natomiast Szymon Szynkowski podkreślił, że przepisy zezwalają, by ambasadorem była osoba niebędąca zawodowym dyplomatą po aplikacji dyplomatyczno-konsularnej.

Krzysztof Karwowski zapewniał, że jego nadrzędnym celem na stanowisku ambasadora będzie „szczególna dbałość o polskie interesy w Maroku”. Określił, że chciałby o to zabiegać poprzez intensyfikację relacji politycznych, promocję Polski i wspieranie jej wizerunku, a także sprzyjanie polskiemu eksportowi oraz rozwój kontaktów kulturalnych i naukowych. Nacisk ma też kłaść na ściślejszą niż dotąd współpracę z marokańską Polonią. Ostatecznie Komisja zaopiniowała pozytywnie jego kandydaturę.

Karwowski to kolejny dziennikarz, który rekomendowany jest w ostatnich latach na placówkę dyplomatyczną. W 2017 roku o stanowisko ambasadora w Izraelu starała się była prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła, ale jej kandydaturę negatywnie zaopiniowała sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych. Ostatecznie na tę placówkę trafił inny były dziennikarz Marek Magierowski.

Karwowski strukturach telewizji publicznej od 2009 do 2010 roku szefował „Teleexpressowi”, w listopadzie 2016 roku pracował w biurze koordynacji programowej TVP. Od początku 2016 roku był wicedyrektorem telewizyjnej Jedynki. W lipcu 2017 roku został powołany na doradcę zarządu Telewizji Polskiej do spraw publicystyki, natomiast w maju roku 2018, gdy TVP utworzyła agencję kreacji publicystyki, dokumentu i audycji społecznych, Karowowski został jej szefem. Z tym stanowiskiem - a także z pracą w strukturach spółki - pożegnał się w czerwcu br. Jego stanowisko objęła wówczas Irena Pręcikowska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były wiceszef TVP1 Krzysztof Karwowski z pozytywną rekomendacją na ambasadora RP w Maroku

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ha! Ha! Ha!
Co to za jełop jk pisał? Połowa to bzdury, zwłaszcza ten chamski passus o Newsweeku. Mógłby ten słabiutki researcher zadzwonić choćby do TVP, nie mówiąc już o samym Karwowskim.... :) Dziennikarstwo klozetowe... Żałosne
odpowiedź
User
LOTR
A to ciekawe, co piszecie, zwłaszcza w tytule - nie znacie swoich własnych tekstów? :)
To proszę bardzo:
- https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/j ... dukcje-tvp
- https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/m ... i-i-burdek
- https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... ystyki-tvp
- https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... -karwowski
odpowiedź
User
YKK
Przecież to Sobecka miała zostać ambasadorem. Kompetencje mają w zasadzie podobne.
odpowiedź