SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Michalski w 'Foresight'

Krzysztof Michalski członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego - Komitetu Sterującego do spraw Narodowego Programu 'Foresight'.

W środę w siedzibie Ministerstwa Edukacji i Nauki z rąk prof. Krzysztofa Jana Kurzydłowskiego – wiceministra MEiN, nominację na członków Komitetu Sterującego do spraw Narodowego Programu 'Foresight' odebrało 11 osób. Wśród szacownego grona znalazł się Krzysztof Michalski - Redaktor Naczelny Redakcji Popularyzacji Wiedzy i Edukacji Polskiego Radia SA.

Krzysztof Michalski z Polskim Radiem związany jest od 1980 roku. W listopadzie 1990 roku został dyrektorem Programu Pierwszego Polskiego Radia, a w 1993 roku - pierwszym prezesem Zarządu Polskiego Radia SA (był nim do końca I kadencji – maj 1998). Podczas prezesury doprowadził do powstania radiowego centrum nadawczego w Solcu Kujawskim, za co otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. 1 września 2005 roku objął funkcję Redaktora Naczelnego Redakcji Popularyzacji Wiedzy i Edukacji PR SA. Obecnie przygotowuje w Jedynce Polskiego Radia naukowe wydania bloku „Wieczór z Jedynką”, a także prowadzi raz w tygodniu autorski program „Wieczór Odkrywców”. W swoich audycjach  zajmuje się głównie naukami ścisłymi i techniką.

'Foresight' jest procesem kreowania kultury myślenia społeczeństwa o przyszłości, w którym zarówno naukowcy, inżynierowie, jak przedstawiciele przemysłu czy pracownicy administracji publicznej biorą udział w wyznaczaniu strategicznych kierunków rozwoju badań i rozwoju technologii w celu przysporzenia jak największych korzyści ekonomicznych i społecznych w gospodarce. Uczestniczący w projektowaniu FORESIGHT ustalają priorytetowe kierunki badań wspólnie tworząc wizję przyszłych osiągnięć. 

Program 'Foresight' realizowany jest  przez Ministerstwo Edukacji i Nauki a prowadzony we współpracy z Ministerstwem Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Michalski w 'Foresight'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl