SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reporterzy RMF FM nadają z Białorusi jako jedyni przedstawiciele polskich mediów

Krzysztof Zasada i Mateusz Chłystun, reporterzy RMF FM, jako jedyni polscy dziennikarze, relacjonują wydarzenia związane z kryzysem migracyjnym na wschodniej granicy z terytorium Białorusi. Ich relacji można słuchać w "Faktach RMF FM", w internetowym Radiu RMF24, w portalu RMF24.pl oraz w mediach społecznościowych rozgłośni.

Od lewej: Krzysztof Zasada i Mateusz Chłystun, fot. RMF FM Article

Reporterzy radia RMF FM Krzysztof Zasada i Mateusz Chłystun przyjechali do Grodna, skąd opisywali życie codziennie w tym mieście, atmosferę, jaka w nim panuje, rozmawiali z polskimi dyplomatami i Polakami mieszkającymi w Białorusi. Teraz udali się na pogranicze i stamtąd przesyłają swoje relacje. "Opisują, jak z tamtej perspektywy wygląda sytuacja związana z kryzysem migracyjnym. Odwiedzili m.in. obóz migrantów w Bruzgach. Rozmawiali z cudzoziemcami, którzy próbowali nielegalnie dostać się do Polski, a także przedstawicielami miejscowych władz" - informuje krakowska rozgłośnia.

Relacje reporterów pojawiają się przez cały dzień w "Faktach RMF FM" nadawanych co godzinę, a rano i popołudniu - co pół godziny. Ich raporty można również znaleźć w internetowym informacyjno-muzycznym Radiu RMF24 oraz na portalu informacyjnym RMF24.pl, gdzie pojawiają się też materiały wideo i zdjęcia.

W ostatnich tygodniach dziennikarze RMF FM wielokrotnie wyjeżdżali w rejon polsko-białoruskiego pogranicza (poza strefę stanu wyjątkowego) i opisywali wydarzenia z północno-wschodniej Polski. Reporterzy rozgłośni rozmawiali m.in. z przedstawicielami służb, organizacji pozarządowych, wolontariuszami i mieszkańcami terenów przygranicznych.

Kim są reporterzy RMF FM nadający z Białorusi?

Krzysztof Zasada jako dziennikarz pracuje od 1998 r. Od 17 lat jest związany z RMF FM, obecnie jako reporter w oddziale warszawskim. Specjalizuje się w tematyce służb mundurowych i specjalnych, wojskowej oraz międzynarodowej ze szczególnym uwzględnieniem tematyki wschodniej.

Mateusz Chłystun w zawodzie pracuje od 2007 r. W RMF FM - od 2018 r. jako poznański reporter. Jako specjalny wysłannik stacji relacjonował m.in. wprowadzenie stanu wojennego w Ukrainie i wybory prezydenckie w tym kraju.

Według najnowszego badania Radio Track Kantar Polska udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od września do listopada 2021 r. w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 30,6 proc. Względem analogicznego okresu rok wcześniej zwiększył się o 1,5 pkt. proc.

Dołącz do dyskusji: Reporterzy RMF FM nadają z Białorusi jako jedyni przedstawiciele polskich mediów

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiech
Tam ich miejsce. Linia Wiodących Mediów jest taka sama jak Łukaszenki dziwne zatem, że nie ma tam i TVN gdzie wczoraj od Morozowskiego usłyszałem, że bez sowieckiego zniewolenia po -945 nie byłoby elektryfikacji i wszyscy byliby analfabetami. Ciekawe czy Prezydent Andrzej Duda to oglądał.
10 6
odpowiedź
User
Dawny słuchacz rmf
Szczerze mówiąc przestałem słuchać Rmfu jak długo mówią tylko o jednym o Covid i wyślij swoje imię. Zastanawia mnie też dlaczego media rządowe opierają się na tym brzęczącym radyjku? Z tego wynika że pracownicy rmf fm mają poglądy prawicowe
9 8
odpowiedź
User
Igor
A mnie dziwi, że tyle osób tego dennego radia słucha, jak by nie było innych stacji komercyjnych w Polsce.
10 5
odpowiedź