SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad 100 tys. sprzedanych egzemplarzy książki Krystyny Kurczab-Redlich o Władimirze Putinie

Jak wynika z danych Grupy Wydawniczej Foksal, sprzedaż książki „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” Krystyny Kurczab-Redlich w tym roku przekroczyła 105 tysięcy egzemplarzy. Pierwsze wydanie książki ukazało się w 2016 roku.

Krystyna Kurczab-Redlich (fot. materiały prasowe) Article

W ciągu ostatnich pięciu miesięcy Krystyna Kurczab-Redlich stała się jedną z najpopularniejszych ekspertek od tematyki międzynarodowej, regularnie goszcząc w największych polskich mediach. W „Wowie” ujawniła nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji, skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i w Ukrainie, jakie ma związki z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim, jak wiele osób wysłał na cmentarz, jakim był mężem i jakim jest ojcem.

„Kiedy książka ukazywała się po raz pierwszy sześć lat temu, duża część ekspertów i politycznego salonu zignorowała jej przesłanie twierdząc, że negatywny obraz prezydenta Rosji jest przesadzony. A przecież Wowa był forpocztą tego, co wydarzyć się może. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że Putin zdolny jest prawie do wszystkiego. Do wszystkiego, co złe. Tym bardziej dziękuję za ogromne zaufanie czytelniczkom i czytelnikom, którzy moją pracę docenili” - mówi cytowana w komunikacie Krystyna Kurczab-Redlich.

„Biografia autorstwa Krystyny Kurczab-Redlich pozwoliła czytelniczkom i czytelnikom lepiej zrozumieć rzeczywistość i stała się prawdziwym wydawniczym fenomenem” - dodaje Anna Dziewit Meller, redaktorka naczelna i dyrektorka wydawnicza.

Książka dostępna jest również w formatach e-book i audiobook.

Grupa Wydawnicza Foksal to jeden z największych wydawców na polskim rynku, którego właścicielem jest Empik SA. W portfolio skupia renomowane oficyny wydawnicze obecne na rynku od ponad 20 lat: W.A.B., Buchmann oraz Wilgę, a także nowe brandy: Fox Games, Lipstick Books i Uroboros.

W ciągu ostatnich lat nakładem Grupy Wydawniczej Foksal ukazały się takie bestsellery jak „Pacjentka” Alexa Michaelidesa, „Kwestia ceny” Zygmunta Miłoszewskiego, „Statystycznie rzecz biorąc” Janiny Bąk, „#SEXEDPL” Anji Rubik, „Ludowa Historia Polski” Adama Leszczyńskiego czy „Normalni ludzie” Sally Rooney. Grupa Wydawnicza Foksal wydaje także książki m.in. Michela Houellebecqa, Brandona Mulla, Milana Kundery, Zyty Rudzkiej, Jakuba Szamałka, Marcina Mellera i Igora Brejdyganta.

W 2020 roku przychody grupy kapitałowej Empik zmalały o 6,7 proc. do 1,81 mld zł, a wynik netto - z 37,96 mln zł zysku do 90,27 mln zł straty. Firma obniżyła wydatki na wynagrodzenia, marketing i amortyzację, mocno wzrosły jej przychody z e-commerce.

Dołącz do dyskusji: Ponad 100 tys. sprzedanych egzemplarzy książki Krystyny Kurczab-Redlich o Władimirze Putinie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ewa O.
Gratulacje, świetna książka!
1 0
odpowiedź
User
Maria
Tak jest świetna książka.
1 0
odpowiedź