SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto do zarządu TVP? Rada nadzorcza przerwała obrady

Rada nadzorcza Telewizji Polskiej na poniedziałkowym posiedzeniu nie dokonała wyboru kandydatów, którzy przejdą do ostatniego etapu konkursu na dwóch członków zarządu publicznego nadawcy.

fot. akpa Article

Rada w poniedziałek 7 grudnia  br. z 12 kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu do zarządu TVP, miała wybrać maksymalnie 10, których zaprosi do udziałach w przesłuchaniach przed członkami rady. Taka decyzja jednak nie zapadła, a posiedzenie organu  przerwano do 14 grudnia br.

Nieoficjalnie wiadomo, że rada chce wstrzymać się z dalszym procedowaniem do czasu poznania szczegółów projektu ustawy o mediach narodowych, którą przygotowuje wiceminister kultury Krzysztof Czabański. Zakłada ona m.in. przekształcenie Polskiego Radia i Telewizji Polskiej w instytucje kultury. Ich zarządy mają wybierać nie rady nadzorcze, ale nowoutworzona Rada Mediów Narodowych.

W konkursie na dwóch członków zarządu TVP dokumenty złożyli:  Marcin Peresada,  Jacek Tomasz Białek, Dariusz Zawiślak, Wojciech Sławomir Kaczorowski, Paweł Pajor, Marek Wojciech Mazur, Mirosław Chomicz, Piotr Pasiński, Stanisław Wójcik, Marcin Wolski, Mariusz Wyżycki i Liliana Otręba.

Od końca lipca br. Telewizją Polską jednoosobowo kieruje Janusz Daszczyński. Wybrane wraz z nim przez radą nadzorczą do zarządu kandydatury Mariana Zalewskiego i Wiesława Roli zostały odrzucone przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto do zarządu TVP? Rada nadzorcza przerwała obrady

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zdzisiek M.
Strasznie długo obraduje ta Rada Programowa. Chyba wie ta Rada, że tej jej obrady mogą okazać się jałowe, bo jej werdykt tzw, psu na budę się zda... w obliczu nadciągającej nawałnicy. Zarząd powinien być jednoosobowy., bo przynajmniej odpowiedzialność byłaby precyzyjnie określona, a tak to się rozmywana trzy osoby i nikt jak to w Polsce nie jest winien... :-)
18 10
odpowiedź
User
moherek
dziadek Wolski na emeryturę a nie do tv;-(
19 10
odpowiedź
User
AnnaS
I tak wybiorą Zelnika i Łaniewską
12 10
odpowiedź
User
Ania
Strasznie długo obraduje ta Rada Programowa. Chyba wie ta Rada, że tej jej obrady mogą okazać się jałowe, bo jej werdykt tzw, psu na budę się zda... w obliczu nadciągającej nawałnicy. Zarząd powinien być jednoosobowy., bo przynajmniej odpowiedzialność byłaby precyzyjnie określona, a tak to się rozmywana trzy osoby i nikt jak to w Polsce nie jest winien...


I tyle dobra by się zmarnowało? Wszystkich nie obsadzą wiceministrami, i tak już tych wiceministrów, jak mrówków, prezes dwóch dobrych posad nie odpuści. To byłoby marnotrawstwo!
8 8
odpowiedź