SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto słucha radiowej Trójki?

Radiowa Trójka jest najchętniej słuchaną rozgłośnią przez mężczyzn, osoby w wieku 40-59 lat oraz z wykształceniem wyższym - wynika z raportu portalu Wirtualnemedia.pl.

Kto słucha radiowej Trójki?

Z raportu Radio Track Millward Brown przygotowanego na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl wynika, iż w okresie grudzień 2012 - luty 2013 radiowej Trójki słuchało 57,6 proc. mężczyzn oraz 42,4 proc. kobiet.

Trójki najchętniej słuchają osoby w grupie wiekowej od 40 do 59 lat, która stanowi 45,2 proc. jej wszystkich słuchaczy.

Radiowa Trójka jest najpopularniejszą stacją wśród osób z wykształceniem wyższym (47,5 proc.).

Profil słuchacza Trójki grudzień 2012 : luty 2013
Płeć   mężczyźni 57,6%
  kobiety 42,4%
Kategoria wieku   15-24 lata 10,9%
  25-39 lat 32,0%
  40-59 lat 45,2%
  60-75 lat 11,8%
Wykształcenie   podstawowe 6,6%
  zasadnicze zawodowe 8,3%
  średnie 37,6%
  wyższe 47,5%
Wirtualnemedia.pl N=21 058


Przypomnijmy, że Trójka w rynku radiowym w Polsce zajmuje czwarte miejsce (więcej na ten temat).

Od fali październikowej 2012 do badania Radio Track wprowadzony został nowy model ważenia. W celu wyrównania struktury próby do struktury populacji do ważenia danych surowych wprowadzono kategorię wykształcenia. Została ona dodana do dotychczas stosowanych kategorii, takich jak: płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa oraz dzień tygodnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto słucha radiowej Trójki?

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jackolo
Słuchanie Trójki to cecha ludzi o ciut wyższych wymaganiach niż słuchacze cukierkowego RMF SS
24 11
odpowiedź
User
słuchacz
Co tak naprawdę gra ta "elitarna" Trójka? U2, Perfect, Kayah, Bon Jovi, Maroon 5, Marcin Rozynek, Eroz Ramazzotti i inne. Owszem, pojawiają się dobre rzeczy. Z naciskiem na "pojawiają". Zresztą wszystko można sprawdzić w "radioarchiwum" (Google przyjdzie z pomocą). Nie rozumiem fenomenu tego radia - chyba po prostu Polacy nie są zbyt wymagający, jeśli chodzi o muzykę.
Kiedyś ładnie skomentował Trójkę Marek Raczkowski w jednym ze swoich rysunków (można wpisać "Raczkowski Trójka" w Google Grafika).
19 18
odpowiedź
User
Gajos
Czyli generalnie słucha ciemnogród. To smutne...
9 12
odpowiedź
User
Kamil Freliga
"słuchacz" napisał(a): Co tak naprawdę gra ta 'elitarna' Trójka? U2, Perfect, Kayah, Bon Jovi, Maroon 5, Marcin Rozynek, Eroz Ramazzotti i inne. Owszem, pojawiają się dobre rzeczy. Z naciskiem na 'pojawiają'. Zresztą wszystko można sprawdzić w 'radioarchiwum' (Google przyjdzie z pomocą). Nie rozumiem fenomenu tego radia - chyba po prostu Polacy nie są zbyt wymagający, jeśli chodzi o muzykę.
Kiedyś ładnie skomentował Trójkę Marek Raczkowski w jednym ze swoich rysunków (można wpisać 'Raczkowski Trójka' w Google Grafika).


Dla Pana dobre rzeczy się tylko pojawiają, dla innego sporadycznie pojawiają się te.. słabe. Kwestia gustu. Fenomen Trójki nalezy tłumaczyć społecznośćią, jaka wytworzyła się wśród dziennikarzy, słuchaczy. Sama redakcja też skupia tylk elitę. Trójka to nie tylko muzyka.
9 12
odpowiedź
User
Yogidługonogi
To była naprawdę niezła stacja kilka lat temu. I ciągle są tam świetne programy: Klub Trójki, sobotni blok programowy po chlewiku politycznym, niedzielne programy muzyczne i dziecięce. Ale poza tym pani Jethon zrobiła z tego polityczną gadzinówkę. A co gorsza, zespół "dziennikarski", poza Beatą Michniewicz, realizuje to bez szemrania. Smutne.
11 8
odpowiedź