SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Kieli z nową funkcją w Warner Bros. Discovery

Katarzyna Kieli objęła stanowisko president and managing directora Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dotąd Kieli pełniła funkcję prezes i dyrektor zarządzającej Discovery w regionie EMEA (Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie). Teraz polski rynek wydzielono z tej struktury.

Katarzyna Kieli, prezes Discovery w regionie EMEAKatarzyna Kieli, prezes Discovery w regionie EMEA

Zmiana stanowiska Kieli jest efektem połączenia koncernów medialnych Discovery i WarnerMedia, w podmiot działający pod nazwą Warner Bros. Discovery. Fuzja została sfinalizowana niemal dwa tygodnie temu.

Polski rynek, w którym połączona grupa ma dominującą pozycję, został wydzielony i nie podlega już pod region EMEA, ale bezpośrednio pod strukturę Warner Bros. Discovery International odpowiedzialną za wszystkie operacje amerykańskiego koncernu poza rynkiem macierzystym.

- Bardzo się cieszę, że będę mogła zaangażować się w pełni na rzecz rozwoju siły Warner Bros. Discovery w Polsce, która m.in. dzięki TVN, Playerowi i HBO wyznacza trendy na rynku polskim i jest wiodącym graczem w Europie - mówi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Kieli.

- Wyodrębnienie Polski jako samodzielnego rynku pokazuje jak duże znaczenie odgrywa on w Warner Bros. Discovery i jest zapowiedzią bardzo dynamicznego rozwoju i wyjątkowej oferty dla polskich widzów. Moim celem jest, by Warner Bros. Discovery w Polsce stał się najszybciej rozwijającą się grupą medialną rodziny Warner Bros Discovery na świecie - dodaje.

Kieli podkreśla, że jest związana z Discovery i TVN od ponad 20 lat - Ostatni rok to czas, który wymagał od mnie szczególnego zaangażowania w Polsce, z uwagi na trudną rzeczywistość, z jaką musiał zmierzyć się TVN. Wykorzystam całą swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe, by skutecznie umacniać naszą pozycję jako lidera rynku - mówi.

Katarzyna Kieli w ostatnich latach mocno koncentrowała się na polskiej spółce z powodu m.in. kłopotów TVN z otrzymaniem ponownych koncesji dla TVN24 i TVN7 oraz uchwaleniem ustawy nazwanej "Lex TVN", która miała sprawić, że Discovery musiałoby sprzedać pakiet kontrolny TVN (ustawę zawetował prezydent Andrzej Duda).

Objęcie przez Kieli stanowiska CEO TVN nie oznacza, że wejdzie ona w skład zarządu TVN SA. Spółka obecnie nie ma prezesa - jej członkami zarządu są: Edward Miszczak, Michał Samul, Dorota Żurkowska-Bytner, Piotr Tyborowicz, Dominika Stępińska-Duch i Jarosław Wichowski.

Funkcję prezesa i dyrektora zarządzającego Warner Bros. Discovery w regionie EMEA (z wyłączeniem Polski) przejęła Pryia Dogra. Dotąd zarządzała ona tym właśnie regionem w ramach WarnerMedia Entertainment Networks. Z firmą Dogra jest związana od 2009 r.

Katarzyna Kieli w Discovery od powstania polskiego biura

Katarzyna Kieli w 2000 r. założyła polskie biuro Discovery, którego zespół początkowo liczył dwie osoby. Ostatnio jako prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA, kierowała działalnością firmy na 140 rynkach.

Kieli to absolwentka Advanced Management Programme w Harvard Business School. Ukończyła także studia MBA na Uniwersytecie Calgary oraz University of Notre Dame w stanie Indiana.

Fuzję Discovery z WarnerMedia, należącym poprzednio do AT&T, ogłoszono w maju ub.r. W grudniu bezwarunkową zgodę na transakcję wyraziła Komisja Europejska, a na początku br. fuzję zaakceptowali akcjonariusze AT&T, Federalna Komisja Handlu i Departament Sprawiedliwości USA oraz - w marcu - akcjonariusze Discovery.

Warner Bros. Discovery z szerokim portfolio marek

Wśród marek nowej grupy są takie kanały i usługi jak Discovery Channel, discovery+, Warner Bros. Entertainment, CNN, CNN+, DC, Eurosport, HBO, HBO Max, HGTV, Food Network, Investigation Discovery, TLC, TNT, TVN, TBS, truTV, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet, Science Channel, New Line Cinema, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies.

W Polsce do połączonej grupy należą TVN Grupa Discovery (nadawca kanałów TVN i Discovery oraz serwisu Player), a także HBO Polska (nadawca kanałów HBO i serwisu HBO Max) , kanały tematyczne Turnera jak Cartoon Network czy Warner TV oraz dystrybutor filmowy Warner Bros. Entertainment.