SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kurs Agory ostro w dół, ale DM mBanku zachęca do kupna akcji. „Okazja inwestycyjna”

DM mBanku, w raporcie z 14 września, obniżył cenę docelową akcji Agory do 15,4 zł z 18,4 zł wcześniej. Utrzymano rekomendację "kupuj".

Siedziba Agory, fot. materiały prasoweArticle

W dniu wydania raportu kurs akcji spółki wynosił 8,48 zł. Wczoraj na zamknięcie GPW wyniósł 8,62 zł.

Okazja inwestycyjna

Autor raportu, Paweł Szpigiel, uważa, że obecny poziom kursu Agory to okazja inwestycyjna, po tym jak w ciągu ostatnich trzech miesięcy notowania spółki spadły o ponad 39 proc.

-Po pierwsze, spodziewamy się poprawy sytuacji finansowej kluczowego aktywa grupy, czyli kin sieci Helios w trzecim kwartale. Sądzimy, że liczba sprzedanych biletów do kin w trzecim kwartale ustabilizuje się rdr, po spadkach o 21 proc. rdr w drugim kwartale. Nasza prognoza jest poparta dobrym box office w okresie lipiec-sierpień (wzrost o 5 proc. rdr) - napisano w raporcie.

Dalsze cięcia w segmencie prasowym

-Po drugie, patrząc na wyniki segmentu Prasa, problemy sieci Ruch i nieuchronne spadki w rozpowszechnianiu dzienników, uważamy że ogłoszenie dalszych cięć kosztów segmentu jest nieuniknione i zostanie ogłoszone przez Zarząd w najbliższych miesiącach - dodał.

W raporcie wskazano również, na wysoką stopę dywidendy spółki na poziomie 5,9 proc., pomimo jednoczesnej realizacji ambitnego planu inwestycyjnego oraz "bardzo atrakcyjną" wycenę wskaźnikową.

-Spółka jest notowana na EV/EBITDA na rok 2019 na poziomie 4,4, z 46 proc. dyskontem do grupy porównawczej - napisano.

-De facto sądzimy, że wartość sieci Helios jest porównywalna z obecną kapitalizacją całej grupy - dodał.

Spadają przychody, rośnie zysk

W minionym półroczu grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek wpływów sprzedażowych netto o 8,1 proc. do 536,3 mln zł oraz 9,9 mln zł zysku netto (wobec 5,4 mln zł straty rok wcześniej). Natomiast w samym drugim kwartale br. przychody firmy ze sprzedaży zmalały o 8,6 proc. do 258,3 mln zł, a zysk netto wyniósł 0,2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej miał wartość 0,7 mln zł.

Na wyniki firmy, zwłaszcza rentowność, mocno wpłynęły dwa wydarzenia jednorazowe. Z jednej strony Agora zaksięgowała w minionym kwartale 26,7 mln zł zysku ze sprzedaży spółce Kino Polska TV 41 proc. akcji Stopklatki, co podwyższyło wynik netto o 22,6 mln zł. Z drugiej strony odpisała 13,6 mln zł na poczet należności przeterminowanych, których prawdopodobnie nie uda się uzyskać od kontrahenta (firma ze względów prawnych nie podaje jego nazwy, natomiast wiadomo, że chodzi o Ruch).

Dodatkowe negatywne trendy rynkowe (pogoda, mundial i zakaz handlu w niedziele) wpłynęły na zmniejszenie przychodów Grupy w II kwartale w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Największymi akcjonariuszami Agory pod względem udziału w kapitale są OFE PZU Złota Jesień (16,36 proc.), Agora-Holding (11,33 proc.), MDIF Media Holdings (11,24 proc.) oraz Nationale-Nederlanden OFE (9,76 proc.).

Dołącz do dyskusji: Kurs Agory ostro w dół, ale DM mBanku zachęca do kupna akcji. „Okazja inwestycyjna”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Ten Szpigiel za takie rekomendacje to albo bierze kasę od Agory, albo z niego fachowiec, jak z koziej...
odpowiedź
User
Yeti
Tej siły już nie powstrzymacie 😂
odpowiedź
User
Jadwiga
No to zostaną nam media Ojca Tadeusza, bardzo się cieszę.
odpowiedź