SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Letnia ramówka Trójki: więcej muzyki, mniej publicystyki

W okresie wakacyjnym Polskie Radio zmieni ramówkę Trójki - będzie więcej audycji o charakterze rozrywkowym. Na antenie pojawią się nowe cykle podróżnicze, rozrywkowe, kulturalne i muzyczne - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl. Nowa ramówka ma łączyć „wysokiej jakości audycje, z którymi kojarzy się Program 3, z wakacyjną rozrywką i tematyką”.

fot. polskie radioArticle

Letnia ramówka Trójki będzie obowiązywać przez dwa miesiące: od 1 lipca do 1 września br. Program Trzeci Polskiego Radia ma zachować podstawowe pasma i audycje w okresie wakacyjnym oraz zapełnić je lżejszym, adekwatnym do pory roku programem. Latem zostanie zawieszonych pięć audycji publicystyczno-kulturalnych, a ich miejsce zajmie osiem nowych programów, wśród których znajdą się audycje muzyczne, kulturalne, podróżniczo-kulinarne oraz rozrywkowe.

Jak podaje nadawca, nowa ramówka ma łączyć „wysokiej jakości audycje, z którymi kojarzy się Program 3, z wakacyjną rozrywką i tematyką”.

- Program 3 chce zaproponować słuchaczom, by wspólnie z anteną uczestniczyli w wydarzeniach wakacyjnych, konkursach, koncertach, festiwalach i audycjach plenerowych, dających możliwość kontaktu z prowadzącymi. By spotkali się z gwiazdami, dali się namówić na ciekawe podróże i atrakcje kulinarne - czytamy w dokumencie do którego dotarła redakcja Wirtualnemedia.pl. - W letniej ramówce uwzględniono także stałe elementy stanowiące o marce Programu 3, w tym przede wszystkim audycje muzyczne – dodano w uzasadnieniu zmian.

Nowości: „Cudze chwalicie”, „Zupełnie inne popołudnie” czy „Trójka żąda debiutów”

W letnim układzie ramowym stacji przygotowano kilka nowości - w porannym paśmie „Zapraszamy do Trójki” od poniedziałku do czwartku ok. godz. 8.40 pojawi się nowy cykl „Cudze chwalicie” - autorzy zaprezentują miejsca w Polsce, jakie warto odwiedzić, a oprócz audycji na słuchaczy będzie czekać internetowa akcja, która będzie polegać na przesyłaniu elektronicznych „pocztówek z wakacji”. Najciekawsze prace mają być prezentowane na internetowej stronie Trójki – w zakładce „Cudze chwalicie... - pocztówka z wakacji”.

Kolejną propozycją będzie audycja satyryczno-muzyczna „Zupełnie inne popołudnie” nadawana od poniedziałku do czwartku, o godz. 13.30-14.00 z udziałem satyryków i twórców ze sceny improwizowanej, którzy zaprezentują czarny humor wzbogacony muzyką.

W miejsce „Annałów Migały” pojawi się audycja muzyczna - (w poniedziałki od północy do 02.00, dwa razy w miesiącu). Z kolei w pasmie „Do południa”, we wtorki o godz. 11.30 będzie nadawany nowy cykl, który  wprowadzi słuchaczy Trójki w świat filmowych seriali.

W okresie wakacji, w miejsce publicystycznego programu „Za a nawet przeciw” w poniedziałki pojawi się audycja „Trójka Żąda Debiutów”, a od wtorku do czwartku o tej porze będzie emitowana  „Muzyczna Poczta UKF” (w godzinach 12.00-13.00).

Z kolei w piątek, w miejsce „Godziny prawdy” (o godz. 12.00-13.00) pojawi się audycja „Z Żądą smakuje lepiej”, w której w każdym programie pojawi się jeden motyw kuchni z wakacyjnego kraju takiego jak przykładowo Grecja, Chorwacja czy Węgry.

Do ramówki powróci również audycja muzyczna „Zalef zgiełku” Krzysztofa Zalewskiego (emisja: piątek, godz. 22.00-23.00), w której będą nadawane plenerowe wydania audycji, przede wszystkim z Festiwalu Lata z Radiem.

Program będzie nadawany w miejsce „Jazz fajny jest”. Natomiast w piątki o godzinie 13.00 - 14.00 w „Akademii rozrywki” pojawi się felieton podróżniczy.

Zmieni się pora emisji audycji publicystycznych: „Historie jak z książki” (wtorek) oraz „Białe plamy”/”Trójka na poważnie” (środa) będą nadawane od 23.00 do północy. Audycje muzyczne: Studio el - muzyki (wtorek) i „3 wymiary gitary” (środa) pojawią się w godz. 22.00-23.00. Z kolei sobotnie „Zapraszamy na weekend” zostanie przedłużone o godzinę (od 6:00 do 9:00). Pojawią się tam też nowe cykle: „Savoir –vivre” i cykl  „Rośliny fantastyczne”.  W sierpniu w miejscu „Śniadania w Trójce” (sobota 9:00) pojawi się „Debata kulturalna”, a gośćmi programu będą artyści i publicyści.  

W lecie nie będzie takich audycji jak: „Za a nawet przeciw”,  „Trzy po trzy”, „Godzina prawdy”, „Myślidziecka 3/5/7”, „Śniadanie w Trójce”. Wszystkie powrócą do PR III jesienią.

Transmisje z letnich festiwali

Dodatkowo Trójka będzie prowadzić transmisje z festiwali muzycznych, teatralnych, filmowych i literackich, będą to zarówno relacje, jak i audycje poświęcone letnim wydarzeniom. Dziennikarze Programu Trzeciego pojawią się na Męskie Granie 2019, Off Festiwal Katowice, Jarocin Festiwal 2019 czy Audioriver – festiwal muzyki elektronicznej w Płocku.

Program 3 włączy się także w transmisje z tegorocznego Festiwalu Lata z Radiem (w Zakopanem, Pucku, Stalowej Woli i Krakowie). Z miast festiwalowych nadawane będą audycje „Zapraszamy do Trójki” (popołudniowe wydanie), „Lista Przebojów”, Zalef Zgiełku”.  

Radio ZET i Trójka z największymi spadkami, RMF FM liderem

W okresie od marca do maja br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem w zestawieniu. Czwarte miejsce zajęła publiczna Jedynka. Udział PR1 spadł o 0,8 pkt. proc. do 5,9 proc. Czołową piątkę uzupełnia Trójka z wynikiem na poziomie 5,1 proc. Udział PR 3 poszedł w dół o 0,9 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu (ex aequo z Radiem ZET) - wynika z danych opracowanych przez Wirtualnemedia.pl.

Na początku sierpnia ub.r. rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła w czynnościach Jacka Sobalę, prezesa spółki. Czasowo tę funkcję objął Andrzej Rogoyski, przewodniczący RN. Nowy prezes publicznej rozgłośni miał zostać wybrany w środę, 7 listopada ub.r., ale w ostatniej chwili zostało odwołane posiedzenie RMN, a RN oddelegowała do tej funkcji Andrzeja Rogoyskiego na kolejny okres. Spotkanie Rady Mediów narodowych ostatecznie odbyło się w czwartek, 22 listopada, na którym Rogoyski już na stałe został szefem rozgłośni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Letnia ramówka Trójki: więcej muzyki, mniej publicystyki

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gm
Muzyczna poczta UKF. Co za flaki!
odpowiedź
User
Edmund
Mniej Michniewicz, mniej Manna, mniej Olszańskiego i mniej zramolałych i od dekad przyspawanych fajnoredaktorków
odpowiedź
User
Greg
Czy zmiana ramówki pomoże? Nie sądzę. Ci, co mieli odejść, odeszli. Nowych nie przybyło, bo niby kto miałby być atrakcją? Semka, Lisiecki czy Cejrowski? To radio zostało zaorane.
odpowiedź