SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Inteligentne roboty LG pracują w seulskim porcie lotniczym Incheon (wideo)

Do użytku głównego koreańskiego portu lotniczego - Incheon International Airport (IIA) - przekazane zostały inteligentne urządzenia LG. Roboty Airport Guide będą przemieszczać się po porcie, udzielając informacji podróżnym, natomiast Airport Cleaning zadbają o utrzymywanie czystości podłóg.

Article

Wsparcie robotów LG było widoczne w porcie IIA od lutego br., gdy rozpoczęto testy beta. W trakcie trwającej pięć miesięcy próbnej eksploatacji inżynierowie z LG zbierali dane i doświadczenia, na podstawie których udoskonali roboty i ich oprogramowanie. Teraz odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu.

Robot LG Airport Guide został wyposażony w opracowany przez LG system rozpoznawania mowy obsługujący cztery języki najczęściej używane przez podróżnych odwiedzających lotnisko: koreański, angielski, chiński i japoński. Urządzenie może łączyć się z centralnym serwerem portu lotniczego i pobierać aktualne informację o czasie wejścia na pokład, położeniu restauracji, sklepów, itp. Po zeskanowaniu karty pokładowej robot może także pomóc osobom, które się zgubiły lub są spóźnione – wówczas odprowadzi je do odpowiedniej bramki.

LG Airport Cleaning wyposażono w systemy znane z robota sprzątającego LG Hom-Bot. Urządzenie dostosowano do pracy w miejscach użyteczności publicznej, dzięki czemu za pomocą automatycznej nawigacji może omijać przeszkody. Robot wykrywa obszary wymagające największej częstotliwości sprzątania, wprowadza je do swojej bazy danych, a następnie oblicza optymalne trasy przejazdu do takich miejsc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej