SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

LG zapowiada mądrzejsze automatyczne odkurzacze i inteligentne lustra

Podczas targów IFA w Berlinie dr I. P. Park, prezes oraz dyrektor ds. technologii firmy LG Electronics podzielił się wizją przyszłości sztucznej inteligencji, z hasłem przewodnim Anywhere is Home (dom jest wszędzie). Menedżer zapowiedział wprowadzenie na rynek procesora opartego na AI, bardziej inteligentne odkurzacze - roboty oraz lustra do wirtualnego przymierzania ubrań.

Dr I. P. Park, prezes oraz dyrektor ds. technologii LG Electronics Article

W trakcie panelu dyskusyjnego zorganizowanego w ramach targów elektronicznych IFA w Berlinie (6 – 11 września 2019 r.) dr I. P. Park oraz zaproszeni goście odnieśli się do trzech kluczowych aspektów realizowanej przez LG strategii sztucznej inteligencji, którymi są „dostosowywania się do potrzeb, łączność i otwartość” (Evolve, Connect and Open). Dyskutowano o wpływie innowacji w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz łączności na zmianę postrzegania przestrzeni domowej, która obejmie wszystkie dziedziny życia – również te poza fizycznymi granicami naszego mieszkania.   

Głównym tematem dyskusji była rola marki inteligentnych urządzeń LG ThinQ, scalającej obecnie produkty i usługi oparte na sztucznej inteligencji, a także urządzenia z łączem Wi-Fi i funkcjami IoT, dzięki czemu ma się urzeczywistniać ujednolicona wizja ekosystemu bazującego na sztucznej inteligencji.

Aby zilustrować ewolucję marki LG ThinQ dr Park zaprezentował koncepcję inteligentnego uczenia się, umożliwiającej automatycznym odkurzaczom unikanie utknięcia w narożnikach oraz omijanie przeszkód. Takie funkcje będą realizowane przez opracowany przez LG procesor z algorytmem sztucznej inteligencji LG Neural Engine przeznaczony do zastosowań w różnych urządzeniach.

Jednocześnie firma LG prowadzi badania nad zróżnicowaniem sposobów interakcji użytkownik-urządzenie, wykraczających poza rozpoznawanie mowy, tak aby poszerzyć możliwości korzystania z cyfrowych technologii w życiu codziennym. W ramach tych działań są prowadzone prace nad innowacjami, takimi jak inteligentny moduł Vision Pack, analizujący obraz z kamery i wykorzystujący łączność z chmurą.

Dr Park zademonstrował szafę parową LG Styler z modułem Vision Pack, który wizualnie rozpoznaje ubrania i rekomenduje odpowiednie funkcje oraz ustawienia. Ponadto szef LG pokazał urządzenie LG ThinQ Fit, powstałe w wyniku ewolucji inteligentnego lustra Smart Mirror, które wykorzystując kamery 3D wykonuje precyzyjne pomiary ciała użytkownika, aby utworzyć realistyczny awatar do wirtualnego przymierzania ubrań.

Dr Park podkreślił też znaczenie otwartości w odniesieniu do partnerstwa i współpracy, ponieważ jego zdaniem inwestycje firmy LG ukierunkowane na otwartość platform sztucznej inteligencji oraz łączności mają kluczowe znacznie dla zwiększenia kompatybilności oraz różnorodności innowacji. Zgodnie z tą filozofią, aby przyspieszyć rozwój technologii sztucznej inteligencji, firma LG udostępniła niedawno platformę LG ThinQ.

Dołącz do dyskusji: LG zapowiada mądrzejsze automatyczne odkurzacze i inteligentne lustra

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl