SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

LG inwestuje 90 mln dolarów w rozwój robotów

Firma LG Electronics nabyła udziały w amerykańskiej spółce Bossa Nova Robotics. Jest to pierwsza inwestycja LG w zagranicznego partnera z branży robotycznej, będąca kontynuacją strategii, w ramach której w minionym roku firma zakupiła udziały w kilku koreańskich startupach. W ciągu pierwszych 12 miesięcy realizowania swojej polityki inwestycyjnej firma LG zainwestowała w startupy robotyczne ponad 90 mln dol.

Article

Bossa Nova Robotics jest dostawcą rozwiązań dla sklepów detalicznych, które umożliwiają zbieranie w czasie rzeczywistym danych o produktach znajdujących się na półkach.

Dzięki automatyzacji zabierania i analizowania informacji rozwiązania te pozwalają na efektywne zarządzanie dużymi sklepami. Od ub.r. roboty Bossa Nova skanujące półki sklepowe testuje m.in. Walmart.

Dodatkowo firma LG zainwestowała w cztery koreańskie spółki oferujące rozwiązania robotyczne: Acryl, SG Robotics, Robotis oraz Robostar.

Acryl Inc., założona przez zespół naukowców z KAIST (Korea Advanced Institute of Science and Technology), od siedmiu lat prowadzi prace nad przetwarzaniem kognitywnym. Jej głównym osiągnięciem jest zintegrowana platforma sztucznej inteligencji „Jonathan”, która dzięki analizie ogromnych ilości danych oraz algorytmom głębokiego uczenia się potrafi na podstawie tekstu, mowy i obrazu rozpoznawać ludzkie emocje i zamiary.

SG Robotics to startup opracowujący egzoszkielety, stanowiące pomoc dla osób z trudnościami w poruszaniu się, w tym cierpiącym na paraliż lub choroby nerwowo-mięśniowe. Firma została założona w roku 2017 w celu tworzenia „robotów dla lepszego życia”, a obecnie prowadzi prace nad komercjalizacją egzoszkieletu dla dzieci. Opracowane przez SG Robotics rozwiązanie o nazwie WalkON Suit było używane przez pierwszą osobę niosącą pochodnię olimpijską na paraolimpiadzie PyeongChang 2018.

Z kolei firma Robotis specjalizuje się w systemach robotycznych oraz robotach edukacyjnych. Jest autorem inteligentnych siłowników do robotów wieloprzegubowych oraz produkuje sprzęt, taki jak kontrolery i moduły czujników współpracujące z oprogramowaniem robotów.

Spółka Robostar jest producentem robotów przemysłowych. Jej misją jest oferowanie kompleksowych rozwiązań dla firm związanych z branżą telefonów komórkowych, wyświetlaczy, półprzewodników, a także motoryzacyjną.

W sumie w ciągu ostatnich 12 miesięcy LG Electronics zainwestował w przejęcia i własne rozwiązania robotyczne kwotę 90 mln dol. Inwestycje mają stanowić dopełnienie własnych działań LG ukierunkowanych na szybką komercjalizację robotów usługowych. W tym segmencie podczas tegorocznych targów CES firma zaprezentowała trzy nowe roboty koncepcyjne CLOi, które opracowano z myślą o komercyjnych zastosowaniach w miejscach o dużym natężeniu ruchu ludzi, takich jak hotele i supermarkety.

 

Dołącz do dyskusji: LG inwestuje 90 mln dolarów w rozwój robotów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl