SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

System operacyjny webOS Hub 2.0S do Smart TV na monitory singli

Firma LG Electronics poinformowała, że nowy system operacyjny webOS Hub 2.0S wydany dla konkurencyjnych producentów telewizorów, trafi teraz na inne urządzenia. Będzie można go instalować na monitorach służących m.in. do Smart TV coraz popularniejszym jednoosobowym gospodarstwom domowym.

Article

Koncern z Korei Południowej zauważył w komunikacie, że o ile duży telewizor sprawdzi się w przypadku rodziny, to single powinni zastanowić się nad wyborem mniejszego monitora. WebOS Hub pojawił na rynku we wrześniu. LG proponuje go producentom telewizorów i przystawek do streamingu, którzy nie chcą instalować systemów operacyjnych Android TV lub Google TV od Google albo Tizena, za którym stoi Samsung.

Koncern już na początku 2021 roku rozpoczął licencjonowanie systemu WebOS, wcześniej dostępnego tylko na telewizorach marki LG. Teraz uaktualnione rozwiązanie WebOS Hub jest dostępne dla ponad 300 partnerów zewnętrznych. To m.in. Seiki, Eko, Stream System, Konka, Aiwa i Hyundai. Podobnie postępuje konkurent LG z Korei Południowej, czyli Samsung.

Inteligentny monitor alternatywą wobec telewizora?

Nowością na ekranie głównym interfejsu użytkownika webOS Hub 2.0S jest aplikacja Card App Home Hub & Music, zapewniająca dostęp do wielu usług za pomocą jednego zdalnego kliknięcia. Pozwala ona na szybkie uruchomienie muzyki ze Spotify czy dysków USB. Dzięki funkcji Remote PC monitor może służyć do pracy zdalnej po podłączeniu komputera biurowego czy laptopa.

System pozwala na podłączenie kamer USB i prowadzenie wideokonferencji. Za jego pośrednictwem można korzystać z popularnych aplikacji do streamingu, takich jak Netflix czy YouTube. Oprogramowanie jest kompatybilne z Apple Home i AirPlay, dlatego można nim sterować za pomocą urządzeń Apple.

Atutem telewizora jest wielkość ekranu, która w przypadku modeli od 43 cali pozwala cieszyć się w pełni jakością 4K. Rozwiązanie, które opracował LG może jednak okazać się przydatne dla osób, które mają mało miejsca w pokoju czy mieszkaniu. Koncern z Korei wśród potencjalnych nabywców takich monitorów wymienia na przykład studentów. Nie potrzebują oni typowego telewizora. Zwłaszcza, że nawet w naszym kraju dzięki aplikacjom do Smart TV można oglądać ponad 60 polskojęzycznych stacji telewizyjnych, nie posiadając anteny. 

Android TV ze znacznie większą liczbą aplikacji

Posiadacze sprzętów z systemem operacyjnym WebOS mogą korzystać z 1277 aplikacji. Największą liczbą aplikacji mogą poszczycić się systemy Google, czyli Android TV i Google TV. Już przed rokiem było ich ponad 10 tys. Niedawno informowaliśmy, że na Tizenach od Samsunga można korzystać z około tysiąca aplikacji.

Zdarza się, że nowe serwisy streamingowe debiutują na platformie Google. Canal+ online w 2020 roku był dostępny na Android TV, rok później pojawił się na Tizenie, a dwa lata od debiutu na WebOS. SkyShowtime dopiero chwilę przed startem w Polsce trafił na Tizena, wcześniej będąc dostępnym na Android TV/Google TV i WebOS.

Dołącz do dyskusji: System operacyjny webOS Hub 2.0S do Smart TV na monitory singli

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
Dlaczego nie można pod niektórymi artykułami dodawać komentarzy? Klikam Dodaj komentarz i się nie dodaje
2 1
odpowiedź