SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lidl Polska po dwóch latach rezygnuje z oferty Lidl Podróże

Sieć dyskontów Lidl Polska po ponad dwóch latach rezygnuje z projektu Lidl Podróże, w ramach którego prowadziła sprzedaż wyjazdów turystycznych w Polsce i za granicę.

Article

Informacja o zakończeniu tego projektu pojawiła się na stronie internetowej lidl-podroze.pl. Firma podała, że zdecydowała o niekontynuowaniu projektu Lidl Podróże.

Zapewniła, że wszyscy klienci, którzy kupili wycieczkę lub ubezpieczenie w ramach Lidl-podróże.pl, będą mogli je zrealizować zgodnie z zawartymi umowami. - Każdy Klient zostanie objęty opieką bezpośrednio przez organizatora wycieczki, którą wykupił. Każdy z Klientów otrzyma bezpośrednio informacje za pośrednictwem poczty elektronicznej i/lub telefonicznie - wyliczono.

Lidl uruchomił projekt Lidl Podróże we wrześniu 2017 roku. Oferta turystyczna dyskontera  obejmowała zarówno dłuższe podróże poza Europę (m.in. na Seszele, Malediwy, Kilimandżaro), jak też podróże po Europie i wyjazdy do różnych ośrodków w Polsce.

Najdroższe podróże miały kosztować ponad 10 tys. zł, a najtańsze - poniżej 500 zł (w pierwszym katalogu znajdzie się weekend w Hotelu Belweder w Zakopanem za 309 zł). Lidl Polska oferował te wyjazdy jako multiagent turystyczny, we współpracy z grupą polskich biur podróży, które jako organizatorzy odpowiadają za realizację samych wyjazdów. W ofercie były zarówno wyjazdy z katalogów tych biur, jak też podróże przygotowane na wyłączność dla marki Lidl Podróże. Wszystkie wyjazdy były prezentowane w katalogach dostępnych w sklepach Lidl (pierwszy zostanie wprowadzony we wtorek). Katalogi były dystrybuowane w sklepach, natomiast podróże było można wykupywać telefonicznie oraz w serwisie Lidl-podroze.pl. W przypadku problemów można  było kontaktować się zarówno z biurem podróży, jak i Lidlem.

Do Lidl Polska należy ok. 700 dyskontów. Wiosną br. firma uruchomiła sklep internetowy z produktami odzieżowymi i przemysłowymi.

W minionym roku rozliczeniowym Lidl Polska osiągnął wzrost wpływów sprzedażowych o 14,2 proc. do 18,32 mln zł oraz 901,1 mln zł zysku netto (wobec 708,2 mln zł rok wcześniej). Firma na koniec lutego br. miała 17,8 tys. pracowników, przez rok na usługi obce, m.in. marketing, wydała 1,33 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Lidl Polska po dwóch latach rezygnuje z oferty Lidl Podróże

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Po co im to było?
No to kiepsko wyszli skoro musieli się tak szybko zwinąć. No cóż, Polacy zmądrzeli i już sobie wszystkiego wcisnąć nie dadzą.
odpowiedź
User
heban
I bardzo dobrze. Niech każdy zajmuje się tym co do niego należy. Supermarket to nie jest biuro podróży.
odpowiedź