SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany na liście kanałów Polsat Box

Platforma cyfrowa Polsat Box zaktualizowała listę swoich kanałów. Na wyższą pozycję „awansowała” ogólnotematyczna stacja Zoom TV i filmowy kanał Ale Kino+.

Article

Listy kanałów na dekoderach platform cyfrowych i sieci kablowych mają wpływ na oglądalność poszczególnych stacji. Im dany kanał jest bliżej początku listy, czyli najpopularniejszych stacji, tym częściej może być wybierany przez abonentów danego operatora.

W połowie września Polsat Box umieścił nowy wówczas kanał Wydarzenia 24 na 13 pozycji dekoderów. 1 pozycję zajmuje główny kanał Polsatu. W grudniu ub.r. największa w Polsce platforma cyfrowa wprowadziła nowy układ kanałów. Zostały one podzielone tematyczne.

Aktualizacja listy kanałów

Teraz doszło do aktualizacji układu kanałów w Polsat Box. Należąca do Kino Polska TV stacja Zoom TV jest dostępna nie tylko na 155 pozycji, ale także 33. Poza platformami satelitarnymi i sieciami kablowymi kanał można oglądać też w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. W ofercie stacji są m.in. kabarety czy „Magia nagości”.

Dotychczas 33 pozycję zajmował kanał Filmbox Family, który teraz można oglądać na 53 pozycji. To miejsce było dotychczas zajmowane przez Filmbox Arthouse. Teraz stacja trafiła do innych kanałów filmowych (452 pozycja) i kanałów premium (852 pozycja).

Należący do Canal+ kanał Ale Kino+ jest obecnie dostępny nie tylko w sekcji kanałów filmowych (424 pozycja), ale także stacji ogólnotematycznych (146 pozycja). Kanały tematyczne Canal+ trafiły do oferty konkurencyjnego Polsat Box w grudniu ub.r. Wówczas największa platforma cyfrowa informowała o „rozszerzeniu współpracy” z konkurentem.

We wrześniu informowaliśmy, że Canal+ przejmuje 70 proc. udziałów w SPI International, do którego należą m.in. płatne kanały Kino Polska, FilmBox, Dizi oraz naziemne Stopklatka  czy Zoom TV. Zespół zarządzający i struktura operacyjna SPI zostały zachowane.

Dołącz do dyskusji: Zmiany na liście kanałów Polsat Box

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Awer
No i po co robić bałagan? Przyzwyczailiśmy się do dotychczasowej listy kanałów, po co to zmieniać?
odpowiedź