SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play i UPC Polska: Chcemy oferować jeszcze więcej atrakcyjnych treści TVP

W nowej ofercie programowej UPC Polska zabrakło większości stacji Telewizji Polskiej. Biuro prasowe przejętej przez Play firmy zapewnia Wirtualnemedia.pl, że prowadzi rozmowy, aby zaoferować „jeszcze większy zakres atrakcyjnych treści telewizyjnych nadawcy publicznego”.

Kanał TVP Seriale Article

Od tygodnia nowi klienci sieci kablowej UPC Polska mogą skorzystać wyłącznie z pakietów przygotowanych przez Play. To 157 kanałów zamiast dotychczasowych 189.

Dotychczasowi klienci operatora kablowego mogli oglądać: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP HD, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Sport, TVP ABC i TVP World. W pakietach Play są tylko: TVP1, TVP2 i TVP3, czyli kanały objęte zasadą must carry, must offer.

Nowa oferta pakietowa nie została przyjęta ze zrozumieniem abonentów. Co prawda teraz firma oferuje dekoder Play Box TV z wbudowanym tunerem naziemnej telewizji cyfrowej, ale wielu abonentów sieci kablowej po prostu nie chce instalować anteny.

Poza tym zniknęły też kanały innych nadawców (TV Trwam, Adventure, AXN Spin, Bollywood TV, DocuBox, Eurosport 2, Fashion TV, FightBox, FightKlub, FilmBox Action, FilmBox Arthouse, FilmBox Extra, FilmBox Family, FilmBox Premium, Ginx E-sports TV, Golf Channel, Kino TV, Mezzo, Mezzo Live, Novela TV, Sky News, SportKlub, Top Kids i TV Republika).

Operator twierdzi, że przemyślał kwestię ich usunięcia.

- Po wnikliwej analizie zdecydowaliśmy się nie udostępniać w ofercie Play niektórych programów. Z niektórymi nadawcami wciąż prowadzimy rozmowy na temat warunków współpracy. Pełna, na bieżąco aktualizowana, lista kanałów dostępnych w ofercie Play znajduje się na stronie www - wyjaśniła w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Katarzyna Bonk, corporate communication UPC Polska. W przypadku części stacji chodziło o małą oglądalność. Nie można jednak tego powiedzieć o TVP Seriale czy TVP Sport, które są liderami pod względem oglądalności w swoich kategoriach.

Negocjacje Play i TVP

Michał Fura, rzecznik prasowy UPC Polska zapewnia, że firma pracuje nad przywróceniem kanałów TVP do oferty. - Jednym z naszych priorytetów w Play jest zapewnianie klientom jak najszerszej oferty najwyższej jakości kanałów, odpowiadających na różnorodne potrzeby klientów. Dzięki dotychczasowej, wieloletniej współpracy z Telewizją Polską, możemy dostarczać klientom szeroką ofertę różnorodnych kanałów telewizyjnych. Chcemy jednak dalej poszerzać naszą ofertę. Dlatego prowadzimy konstruktywne rozmowy z TVP, by móc oferować jeszcze większy zakres atrakcyjnych treści telewizyjnych nadawcy publicznego - informuje Wirtualnemedia.pl Fura.

Wcześniej rozmowy potwierdziła także Telewizja Polska. - Obecnie trwają negocjacje kompleksowej umowy dotyczącej udostępnienia programów i usług Telewizji Polskiej w Play. UPC i TVP mają umowę dotyczącą udostępniania programów i usług TVP – poinformowało Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

Nadawca publiczny zapewnił, że w jego przypadku nie można mówić o niewystarczającej widowni kanałów. - W pierwszym kwartale br. Telewizja Polska jest jedyną grupą mediową, która zanotowała wzrost udziałów rok do roku. Na ten sukces pracowały również nasze kanały tematyczne. Udziały w rynku dla TVP Info w 2022 r. pozwoliły uzyskać antenie drugie miejsce wśród wszystkich kanałów informacyjnych w Polsce. TVP Seriale od 2021 r. pozostaje liderem rynku w swojej kategorii tematycznej. TVP Sport przyciąga milionową widownię i jest niekwestionowanym liderem rynku w swojej kategorii – zauważyła TVP.

Nowy właściciel UPC Polska

W 2020 roku francuska Grupa Iliad za 9,6 mld zł kupiła sieć komórkową Play. Przed rokiem sfinalizowano z kolei przejęcie UPC Polska od Liberty Global za 7,013 mld zł. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że planowany jest rebranding UPC Polska na Play. Jego data nie jest jednak  znana. - Rozwijamy nasze usługi zarówno pod marką Play, jak i UPC. Co do zasady, decyzje biznesowe komunikujemy oficjalnymi kanałami spółki - komentowało te doniesienia biuro prasowe Play. Wygaszanie marki UPC ma następować stopniowo.

Niedawno informowaliśmy, że z oferty UPC Polska zniknęły kanały BBC First TV i TV5 Monde. - Z przyczyn od nas niezależnych, nadawca kanału podjął decyzję o zakończeniu współpracy z UPC Polska, tym samym kanał TV5 Monde zniknął z oferty operatora. Nie uprawnia to klientów do wypowiedzenia umowy w trybie specjalnym, ponieważ nie był to kanał gwarantowany. W bogatej ofercie naszych pakietów pozostaje francuskojęzyczny kanał France24, a także wiele innych programów, m.in. uruchomionych niedawno nowości, jak TBN Polska, SciFi, 13 Ulica, TeenNick - informowało Wirtualnemedia.pl biuro prasowe firmy.

Dołącz do dyskusji: Play i UPC Polska: Chcemy oferować jeszcze więcej atrakcyjnych treści TVP

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szuwarek
Na początek niech odblokują możliwość zapisania wszystkich kanałów TVP na swoim dekoderze DVB-T2. Dlaczego dalej na liście nie mam TVP Polonia, TVP Nauka, TVP Alfa, Belsat i wersji TVP 3 z mojego regionu? Czy do tego też potrzebują podpisania umowy licencyjnej?
odpowiedź
User
fgh
Na podstawie szerszej oferty produktów z Francji np. motoryzacyjnych można powiedzieć że tzw. niedociągnięcia są jakby wpisane w DNA tego kraju. Po prostu trzeba to zaakceptować albo rozważyć zmianę operatora telekomunikacyjnego.
odpowiedź
User
Cobi były pracownik
Niestety od kwietnia 2022 P4 konsekwentnie niszczy dorobek przejętego UPC. Widać to na każdym kroku, klienci odczuwają to na ofercie a pracownicy w metodach zarządzania i komunikacja wewnętrzną. Niestety Illiad rękami P4 skutecznie zniszczył markę i renomę UPC Polska.
odpowiedź