SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Losowanie do OFE - masz czas do 10 lipca

Kogo dotyczy? - Osoby urodzone po 31 grudnia 1968 rozpoczynając pierwszą pracę lub działalność, za którą odprowadzane są do ZUS składki na ubezpieczenia emerytalne, powinny w ciągu 7 dni dokonać wyboru otwartego funduszu emerytalnego.

 Jeśli tego nie zrobią, ZUS przydzieli je do jednego z OFE w drodze losowania. Na kilka tygodni przed losowaniem ZUS przypomina listownie o konieczności przystąpienia do OFE, dając tym samym ostatnią szansę dokonania samodzielnego wyboru.
Losowanie do OFE nie dotyczy studentów i uczniów do 26 roku życia, którzy podjęli pracę w ramach umowy zlecenia, umowy o dzieło lub rozpoczęli studia doktoranckie.
Do kiedy wybrać OFE?

Aby uniknąć udziału w najbliższym losowaniu ZUS, należy do 10 lipca 2005 r. przystąpić do otwartego funduszu emerytalnego.
Zasady losowania

"  losowanie ZUS odbywa się dwa razy do roku - w ostatnim dniu roboczym lipca oraz stycznia (wcześniej było tylko raz do roku, w styczniu)
"  w losowaniu biorą udział jedynie OFE, które: posiadają nie większy niż 10% udział w rynku OFE pod względem wysokości zarządzanych aktywów (czyli największe OFE są wykluczone) i osiągnęły stopę zwrotu wyższą niż średnia ważona w dwóch ostatnich okresach rozliczeniowych publikowanych przez KNUiFE.
Nie zwlekaj z wyborem! W drodze losowania nie masz możliwości stać się klientem największych funduszy emerytalnych, w tym ING Nationale-Nederlanden Polska OFE. Wybierz więc SAM, wybierz ŚWIADOMIE!

 
Dlaczego lepiej wybrać samemu?

"  masz możliwość wyboru spośród wszystkich OFE na rynku, a nie tylko biorących udział w losowaniu
"  zwlekając z wyborem Twoje składki przetrzymywane są w ZUS, podczas gdy mogłyby być inwestowane na rachunku w OFE
"  nie narażasz się na koszty ewentualnej zmiany funduszu, do którego trafisz w drodze losowania, a nie w drodze świadomego wyboru
Czym kierować się przy wyborze?

Do najczęściej powtarzanych kryteriów wyboru funduszu emerytalnego należą:
"  wyniki inwestycyjne w długim okresie - ING N-NP plasuje się w ścisłej czołówce rankingów i publikowanych przez KNUiFE zestawień 2-letniej (od października 2003 - 3-letniej) stopy zwrotu
"  doświadczenie na rynkach finansowych - ING N-NP korzysta z ponad 150-letniego doświadczenia ING na światowych rynkach finansowych (w tym ubezpieczenia i fundusze emerytalne, zarządzanie aktywami, bankowość)
"  obsługa klienta (dostęp do serwisów i swojego konta) - ING N-NP udostępnia swoim Klientom dostęp do rachunku przez 24 godziny na dobę przez: internet (N-Serwis), telefon, serwis SMS oraz serwis SMS
"  dostępność pełnomocników funduszu - dla Klientów ING N-NP pracuje w całym kraju 2000 Przedstawicieli, ponad 700 z nich ma swoje strony internetowe ułatwiające kontakt
"  opłaty związane z uczestnictwem w funduszu (opłata za zarządzanie)
"  ocena Funduszu przez niezależnych ekspertów i instytucje [Dlaczego my]
Jak przystąpić do OFE?

Jeśli zdecydujesz się na wybór ING Nationale-Nederlanden Polska OFE możesz przystąpić do funduszu:
"  samodzielnie, szybko i bezpiecznie przez internet [deklaracja on-line]
"  podczas spotkania z Przedstawicielem [zamów kontakt]
"  odwiedzając placówkę ING Nationale-Nederlanden lub ING Banku Śląskiego
ING Nationale-Nederlanden Polska OFE to:
"  ponad 2,1 mln klientów (18,6% udziału w rynku OFE)
"  druga pozycja na rynku pod względem wielkości aktywów (22,6% udziału w rynku OFE)
"  ponad 150 lat tradycji i doświadczenie ING na światowych rynkach finansowych
"  nowczesne i bezpieczne usługi dla Klientów:
  - możliwość przystąpienia do OFE on-line
  - dostęp do rachunku 24/7 przez: internet, telefon, SMS, WAP.

więcej.

Artykuł Sponsorowany.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Losowanie do OFE - masz czas do 10 lipca

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl