SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Alwast dyrektorem worldbuildingu Everdome metaverse

Łukasz Alwast dołączył do Everdome, platformy metawersum.

Lukasz AlwastLukasz Alwast

Łukasz Alwast jako producent kreatywny i dyrektor worldbuildingu kieruje zespołem kreatywnym odpowiedzialnym za opowieść, aspekty narracyjne i immersyjność wirtualnego świata Everdome.

Projekt Everdome zakłada stworzenie środowiska metaverse łączącego technologie, biznes oraz przestrzeń na ekspresję naukowo-artystyczną we współpracy z użytkownikami tego świata oraz współpracującymi z nim markami. Projekt tworzą doświadczony zespół programistów, projektantów i producentów związanych z polskimi studiami gier i efektów specjalnych oraz będący jego integralną częścią, międzynarodowy zespół biznesowy, z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

- W projekcie Everdome, w odróżnieniu od animowanych metaversów, postawiono na hiper-realizm – bliski temu z wysokiej jakości produkcji gamingowych.  Uzupełnia go biznesowo i ekonomicznie plastyczny świat osadzony w futurystycznej estetyce podróży kosmicznej, piękne pejzaże dźwiękowe oraz opowieść o intrygującej, marsjańskiej cywilizacji. W procesie tworzenia tego metaversu eksperymentujemy z różnymi środkami wyrazu — od klasycznej futurystyki i science-fiction, po opowieść filmową, VR , technologie web3 oraz nowe modele biznesowe i formaty współpracy z partnerami - mówi Łukasz Alwast, producent kreatywny i dyrektor worldbuildingu Everdome.

Metaverse Everdome w wersji beta

Metaverse Everdome łączy w sobie cechy gry multiplayer (MMO) z narzędziami i produktami społecznymi opartymi na zdecentralizowanych technologiach web3, takich jak blockchain, NFT czy ekonomia świadczeń opartych na tokenach.

Od lipca 2022 platforma dostępna jest w formule beta, gdzie użytkownicy i posiadacze kluczy NFT mogą doświadczyć świata Everdome w jego pierwszej, pilotażowej odsłonie.

Premiera kolejnego etapu projektu, tj. immersyjna podróż w VR na pokładzie statku EVR Phoenix na orbitę Ziemi, a następnie wyprawa interplanetarnym statkiem Everdome Cycler do docelowej lokalizacji świata Everdome na Marsie, została zaplanowana na koniec listopada 2022 i będzie miała miejsce w Abu Dhabi, w ramach odbywającego się tam finału wyścigów Formuły 1.

Dołącz do dyskusji: Łukasz Alwast dyrektorem worldbuildingu Everdome metaverse

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl