SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Dwulit przeszedł z Alibaby do Klarny, jest szefem w Polsce

Łukasz Dwulit, ostatnio związany z Alibaba Group, dołączył do polskiego zespołu Klarny, dostawcy rozwiązań płatniczych i platformy zakupowej.

Łukasz DwulitArticle

Łukasz Dwulit będzie odpowiadał za rozwój Klarny w Polsce, czyli na jednym z kluczowych rynków spółki w Europie. Pokieruje stale powiększającym się polskim zespołem, skoncentrowanym na wspieraniu małych i dużych polskich i międzynarodowych merchantów w dostosowywaniu się do zmieniającego się krajobrazu handlu detalicznego i poprawianiu doświadczeń klientów.

Dwulit ma duże doświadczenie w obszarze rozwoju biznesu w Azji, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Europie. Ostatnio - od połowy 2019 roku - pracował w Alibaba Group pełniąc funkcję senior advisor - market expansion&payment. Równolegle zajmował stanowisko head of global expansion&payment EMEA&Izrael w AliExpress. Wcześniej pracował m.in. w Credit Suisse, Axiom.

- W sierpniu uruchomiliśmy działalność w Polsce, mając jeden cel: umożliwić konsumentom robienie zakupów, płacenie i korzystanie z produktów bankowych w sposób bardziej dopasowany do ich stylu życia. Spotkaliśmy się tu z bardzo dobrym przyjęciem, dzięki czemu Polska szybko stała się jednym z naszych najszybciej rozwijających się rynków. Dołączanie do naszego zespołu najlepszych menedżerów świadczy o naszym zaangażowaniu w dostarczanie polskim konsumentów jak najlepszych doświadczeń zakupowych - mówi Camilla Giesecke, szefowa ds. ekspansji w Klarna.

Klarna zadebiutowała nad Wisłą w sierpniu br., ogłaszając jednocześnie partnerstwo z siecią H&M w Polsce. Na całym świecie Klarna jest obecna na 18 rynkach i szybko się rozwija, zmieniając sposób, w jaki ludzie robią zakupy, płacą za nie i bankują.

 

Dołącz do dyskusji: Łukasz Dwulit przeszedł z Alibaby do Klarny, jest szefem w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl