Lumia 550, Lumia 750 i Lumia 850 od Microsoftu

Do sieci wyciekły specyfikacje trzech nowych modeli smartfonów z serii Lumia, które przygotowuje koncern Microsoft. Urządzenia są przeznaczone dla różnych segmentów rynku.

ps
ps
Udostępnij artykuł:
Lumia 550, Lumia 750 i Lumia 850 od Microsoftu
Microsoft Lumia 535

Informacje na temat szczegółów konstrukcji przygotowywanych smartfonów opublikował serwis WMPoweruser, który uzyskał je ze swoich źródeł w centrali Microsoftu.

Według nieoficjalnych doniesień specyfikacje dotyczą prototypowych modeli nowych Lumii, i w ostatecznej wersji wewnątrz urządzeń mogą pojawić się nieco inne podzespoły. Wszystkie trzy telefony mają dwie wspólne cechy: ekran o przekątnej 5 cali oraz 1 GB pamięci RAM.

Najmniej zaawansowany model został oznaczony jako Lumia 550. Jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Snapdragon 210 z układem Adreno 304. Wbudowana pamięć ma pojemność 8 GB, można ją jednak rozbudować za pomocą karty Micro SD do 200 GB. Wyświetlacz oferuje rozdzielczość 540 x 960 pikseli, główny aparat fotograficzny ma rozdzielczość 5 Mpix, a przedni - 2 Mpix.

Lumia 750 to smartfon pracujący pod kontrolą czterordzeniowego Snapdragona 410, który wspiera grafika Adreno 306. Na dane producent przeznaczył 8 GB przestrzeni. Podobnie jak w wypadku modelu 550 możliwe jest jej powiększenie do 200 GB. W wypadku tego urządzenia rozdzielczość głównego aparatu ma poziom 8 Mpix, a przedniego - 5 Mpix.

Trzeci, najlepiej wyposażony jest model Lumia 850. Microsoft zastosował w nim tę samą jednostkę co w Lumii 750 - czterordzeniowy Snapdragon 410 z grafiką Adreno 306. Wbudowana pamięć ma 16 GB (z opcją rozszerzenia do 200 GB), a rozdzielczość wyświetlacza to 762 x 1280 pikseli. Główny aparat fotograficzny oferuje jakość zdjęć na poziomie 10 Mpix, a ten umieszczony na przedzie obudowy - 5 Mpix.

Na razie nie wiadomo, kiedy przygotowywane nowe Lumie mają wejść do produkcji i pojawić się na rynku. Ich ceny także pozostają na razie tajemnicą.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Altavia Kamikaze + K2 z CD Projekt Red odświeżają serwis "Wiedźmina"

Altavia Kamikaze + K2 z CD Projekt Red odświeżają serwis "Wiedźmina"

Nowy spot wizerunkowy TVP. "Opowieść o Polsce w całej jej różnorodności"

Nowy spot wizerunkowy TVP. "Opowieść o Polsce w całej jej różnorodności"

Kłopoty marki noszonej przez Karola Nawrockiego. Zawiadomiono policję

Kłopoty marki noszonej przez Karola Nawrockiego. Zawiadomiono policję

Nie żyje Eric Dane. Grał w "Chirurgach" i "Euforii"

Nie żyje Eric Dane. Grał w "Chirurgach" i "Euforii"

Widzowie czekali na polskie bajki
Materiał reklamowy

Widzowie czekali na polskie bajki

Netflix da więcej za Warner Bros.? Paramount nie powiedział ostatniego słowa

Netflix da więcej za Warner Bros.? Paramount nie powiedział ostatniego słowa