SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Kabroński szefem wydań cyfrowych “Faktu”. Michał Wodziński odpowiada za wideo

Zmiany w newsroomie “Faktu” (Ringier Axel Springer Polska). Michał Wodziński, dotąd naczelny Fakt.pl, został szefem kanału wideo. Do zespołu dołączył zaś Maciej Kabroński, który będzie szefem wydań cyfrowych - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Wodziński na nowo utworzonym stanowisku szefa kanału wideo (head of video) będzie w newsroomie “Faktu” odpowiadał za wdrożenie oraz za rozwój strategii wideo, a także za produkcję i publikację materiałów wideo w portalu Fakt.pl. Od kwietnia 2013 roku był redaktorem naczelnym tego serwisu, ale stanowisko to zostało właśnie zlikwidowane.

W nowej strukturze za dystrybucję treści we wszystkich kanałach cyfrowych “Faktu”, czyli w portalu internetowym i w e-wydaniach będzie odpowiadał dołączający do zespołu Maciej Kabroński. Objął on nowopowstałą funkcję szefa wydań cyfrowych (head of digital).

Maciej Kabroński do “Faktu” przeszedł z Wirtualnej Polski, gdzie zajmował stanowisko wydawcy portalu i koordynatora projektów. Dodatkowo kierował zespołem wizualizacji danych. Wcześniej, w latach 1999-2008 pracował dla Polskapresse, gdzie m.in. był odpowiedzialny za rozwój serwisów Gratka.pl i Naszemiasto.pl oraz pełnił funkcję kierownika zespołu infografiki. Kabroński jest absolwentem nauk politycznych i socjologii na Uniwersytecie Gdańskim.

Z danych Megapanel PBI/Gemius wynika, że w sierpniu br. portal Fakt.pl miał 3,97 mln użytkowników i 119,1 mln odsłon (zobacz zestawienie popularności serwisów tematycznych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej