SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Myga po 19 latach odchodzi z „Gazety Pomorskiej”

Z „Gazety Pomorskiej” (Polska Press Grupa) odchodzi dziennikarz sądowy, szef działu miejskiego bydgoskiej redakcji Maciej Myga. Z tytułem związany był od 2001 roku. Na razie nie wiadomo, gdzie będzie teraz pracował.

Maciej Myga, fot. Polska Press Grupa Article

Myga z dziennikarstwem związany jest jeszcze od lat 90., wówczas pisał w nieistniejącym już lokalnym dzienniku „Ilustrowany Kurier Polski”. W 2001 roku przeszedł do „Gazety Pomorskiej” (wydawanej jeszcze wówczas przez spółkę GP Media, utworzoną przez dziennikarzy tytułu z udziałem szwedzkiego koncernu Orkla).

W redakcji bydgoskiej zajmował się głównie tematyką sądową, w której się specjalizował. Pisała także na tematy polityczne i typowo miejskie. W 2014 roku został szefem działu miejskiego gazety, wydawanej już wówczas przez Polska Press. - Chciałem podziękować wszystkim, którzy ze mną współpracowali, ludziom, których pokochałem, od których wiele się nauczyłem, zawsze z entuzjazmem, a ostatecznie z pokorą, bo to ważne. Po tylu latach pracy będzie mi trudno, będzie mi Was brakować. Dziękuję, bardzo dziękuję - napisał w pożegnaniu zamieszczonym na swoim facebookowym profilu.

Polska Press Grupa sięgnęła po rozwiązania tarczy antykryzysowej, w związku z czym jej pracownicy mają m.in. gwarancję zatrudnienia do 30 września br. Wypowiedzenie Macieja Mygi zaczęło jednak swój prawny bieg przed podpisaniem porozumienia z gwarancjami i - jak się dowiadujemy - nie ma nic wspólnego z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa.

W pierwszym kwartale br. „Gazeta Pomorska” była liderem rynku codziennych gazet lokalnych i regionalnych, ze średnią sprzedażą na poziomie 23 768 egz., czyli o 10,82 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Myga po 19 latach odchodzi z „Gazety Pomorskiej”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kiszczak
Przechodzi do Expressu
1 2
odpowiedź
User
Jaruzelski
G... prawda. Chyba, że mowa o Super Expressie, bo na pewno nie do Bydgoskiego.
1 2
odpowiedź