SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Orłoś znika z Radia Nowy Świat, stawia na YouTube’a

Maciej Orłoś zawiesił współpracę z internetowym Radiem Nowy Świat, w którym co tydzień prowadził poranną audycję.

Maciej OrłośMaciej Orłoś

O rozstaniu z Radiem Nowy Świat Maciej Orłoś poinformował w poniedziałek na koniec porannej audycji. Wyjaśnił, że ostatnio ma dużo obowiązków związanych ze swoim kanałem youtube’owym oraz projektami komercyjnymi.

Zaznaczył, że na razie zawiesił współpracę z rozgłośnią. - Ustaliliśmy z redaktorką naczelną, że kiedyś przy bardziej sprzyjających warunkach i mojej większej dyspozycyjności będę mógł wrócić na antenę - stwierdził.

Maciej Orłoś współpracował z Radiem Nowy Świat od sierpnia 2020 roku. Początkowo prowadził poranne pasmo „Nowy Świt” dwa razy w tygodniu, w potem raz, w poniedziałki. Zastąpił w audycji Beatę Grabarczyk.

Kanał youtube’owy dziennikarza ma ponad 210 tys. subskrybentów, a zamieszone na nim ok. 380 materiałów zanotowało łącznie 30 mln odtworzeń. Orłoś od ponad dwóch lat prowadzi na Patronite zbiórkę na działalność youtube’ową. Od 325 użytkowników zebrał 269 tys. zł, obecnie suma deklarowanych wpłat comiesięcznych wynosi 6,8 tys. zł.

Na początku września Pomponik podał, że kontrahenci Macieja Orłosia dostali pismo z jego Urzędu Skarbowego, z którego wynika, że dziennikarz "jest zadłużony na prawie 500 tysięcy złotych i jeśli kontrahenci mają względem niego zobowiązania finansowe, to muszą je uregulować, wysyłając pieniądze do Urzędu, nie bezpośrednio do Orłosia”.

Orłoś w nagraniu na swoim kanale youtube’owym przyznał, iż ma zaległości względem fiskusa, ale podkreślił, że już zaczął je spłacać.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Radio Nowy Świat jest nadawane od połowy 2020 roku, utrzymuje się przede wszystkim ze zbiórki na Patronite - pozyskało jak dotąd 20,2 mln zł od 33,3 tys. użytkowników, obecnie suma wpłat comiesięcznych to 683 tys. zł.

Na początku września RNŚ wprowadziło jesienną ramówkę, do zespołu rozgłośni dołączył Patryk Rabiega, poprzednio związany z TVN24.

W ub.r. Radio Nowy Świat osiągnęło 7,9 mln zł z wpłat od słuchaczy i 456 tys. zł przychodów komercyjnych. Przy wzroście kosztów operacyjnych z 3 do 6,5 mln zł jego zysk netto zmalał z 3,4 do 1,7 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Maciej Orłoś znika z Radia Nowy Świat, stawia na YouTube’a

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Straszny buc.
odpowiedź
User
Znużony
znowu reklama Orłosia, ileż można?
odpowiedź
User
jak
Radio Nowy Świat nie nadaje się do słuchania niestety, wszystko jedno czy z Orłosiem czy bez.
odpowiedź