SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal chcą sprzedać akcje Ten Square Games za 222 mln zł

Główni akcjonariusze spółki Ten Square Games Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu zaoferowali akcje stanowiące 13,31 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu firmy. Szybko zebrano zapisy od inwestorów, Popowicz i Pernal ze sprzedaży zarobią 221,6 mln zł brutto.

Maciej PopowiczMaciej Popowicz

W ramach przyspieszonej budowy księgi popytu prezes Ten Square Games Maciej Popowicz oferuje dokładnie 651 712 akcji spółki (to 9 proc. jej kapitału i głosów na WZA), a wiceprezes Arkadiusz Pernal - 311 862 akcji (4,31 proc.).

Księgę popytu prowadzi Wood & Company Financial Services. Ostateczne warunki transakcji, liczba sprzedawanych akcji i ich cena, zostaną ustalone po zamknięciu oferty. Popowicz i Pernal zobowiązali się wobec Wood & Company Financial Services, że przez 180 po realizacji planowanej sprzedaży nie będą już zbywali akcji Ten Square Games

Popowicz i Pernal wchodzą w skład porozumienia akcjonariuszy Ten Square Games obejmującego też czterech innych inwestorów. Łącznie mają oni 63,58 proc. akcji spółki.

- Zamiarem akcjonariuszy jest pozostanie strategicznymi inwestorami w spółce i dalsze wspieranie spółki w jej dynamicznym rozwoju. Po zakończeniu ABB i przy założeniu sprzedaży liczby akcji sprzedawanych wskazanej powyżej, Maciej Popowicz będzie posiadać akcje spółki reprezentujące 30,39 proc. ogólnej liczby akcji i głosów w spółce, a Arkadiusz Pernal będzie posiadać akcje spółki reprezentujące 14,54 proc. ogólnej liczby akcji i głosów - poinformowano w komunikacie Ten Square Games.

Popowicz i Pernal sprzedadzą akcje za 222 mln zł

W środę po południu poinformowano, że zakończono przyspieszone budowę księgi popytu. Inwestorzy złożyli zapisy na wszystkie oferowane akcje po cenie 230 zł za sztukę. Oznacza to, że pakiet został wyceniony na 221,62 mln zł.

Oznacza to, że Maciej Popowicz ze sprzedaży 651,7 tys. akcji zarobi brutto 149,9 mln zł, a Arkadiusz Pernal za 311,9 tys. walorów dostanie brutto 71,73 mln zł.

W poniedziałek na koniec sesji kurs Ten Square Games wynosił 258,50 zł. Przy takiej cenie kapitalizacja spółki wynosi 1,87 mld zł, a wartość pakietu oferowanego przez Popowicza i Pernala - 249,1 mln zł.

Firma jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy od maja 2018 roku. Startowała z kursu 62 zł, wiosną ub.r. cena akcji przekroczyła 100 zł, a w grudniu - 200 zł. W miniony piątek wynosiła rekordowe jak dotąd 268,50 zł.

Ten Square Games produkuje gry mobilne w modelu fremium, jej zdecydowanie największym hitem jest „Fishing Clash”. W trzecim kwartale ub.r. firma osiągnęła 67,65 mln zł przychodów sprzedażowych i 18,15 mln zł zysku netto, wobec 35,44 mln zł wpływów i 10,23 mln zł zysku rok wcześniej. 85 proc. wpływów pochodziło z „Fishing Clash”.

Dołącz do dyskusji: Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal chcą sprzedać akcje Ten Square Games za 222 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ika
Czyli exit z biznesu. Nawet jeśli twierdzą ze chcą zostać.
odpowiedź