SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Ślusarek za Michała Gierę w radzie nadzorczej Rochstaru

Adwokat Maciej Ślusarek dołączył do rady nadzorczej firmy producenckiej Rochstar należącej do Rinke Rooyensa. Został powołany w miejsce Michała Giery.

Maciej Ślusarek, fot. screen z Facebooka Article

- Znam tę firmę bardzo dobrze, współpracuję z panem Rinke od bardzo dawna. Znam też bardzo dobrze rynek producencki, bo pracuję dla niego od 25 lat, stąd zgodziłem się być w radzie nadzorczej spółki Rochstar - uzasadnił Maciej Ślusarek w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Poinformował, że nie ma żadnych udziałów Rochstaru.

Ślusarek jest współwłaścicielem i jednym z zarządzających w kancelarii prawniczej LSW Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy. Zasiada też w radach nadzorczych kilku organizacji, m.in. Fundacji Projekt: Polska, Fundacji Prawomocni, Fundacji Women In Law i Akademii Żeglarskiej.

Jako prawnik specjalizuje się w zagadnieniach własności intelektualnej, nowych technologiach, ochronie wizerunku, IT, ochronie renomy i dobrego imienia, prywatności i danych osobowych. Reprezentował wiele znanych osób w procesach z mediami o ochronę dóbr osobistych.

Rinke Rooyens prezesem i właścicielem Rochstaru

W radzie nadzorczej firmy Rochstar są też Krzysztof Laskowski (od połowy 2015 roku) oraz Grzegorz Matuszewski (od wiosny ub.r.). Prezesem spółki jest jej właściciel Rinke Rooyens, a wiceprezesem Wiktor Wojnarowicz.

Rochstar, produkujący głównie programy telewizyjne, w ub.r. zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 22,4 proc. do 40,45 mln zł, a jego wynik netto poszedł w dół z 3,78 mln zł zysku do 3,94 mln zł straty. - Ponosimy znaczne nakłady finansowe aby utrzymać osiągnięty dotychczas poziom zadowolenia naszych klientów i widzów, co niestety przekłada się na wynik finansowy - tłumaczyła spółka.

W br. w ramach wsparcia państwowego związanego z epidemią Rochstar uzyskał 3,24 mln zł częściowo bezzwrotnego kredytu z PFR oraz 72,1 tys. zł umorzonych składek pracowniczych na ZUS.

Dołącz do dyskusji: Maciej Ślusarek za Michała Gierę w radzie nadzorczej Rochstaru

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
1245
Świetny prawnik.
0 0
odpowiedź
User
1245
Świetny prawnik.
0 0
odpowiedź