SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Mądra szkoła” w nowej odsłonie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” (wideo)

Rozpoczęła się kolejna odsłona kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, zachęcająca nauczycieli i dyrektorów szkół do wprowadzenia do programu zajęć czytania na głos. Za przygotowanie działań odpowiadają agencje Bimers i Blast Factor.

Article

„Mądra szkoła czyta dzieciom” to nowa odsłona kampanii społecznej  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Celem działań jest zachęcenie dyrekcji i nauczycieli do wprowadzenia codziennego czytania uczniom dla przyjemności do programu zajęć.

Badania przeprowadzone przez Fundację dowodzą, że codzienne czytanie dzieciom w szkole wpływa znacząco na poprawę ich umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych oraz podnosi poziom czytelnictwa wśród uczniów. Ponadto Fundacja wystąpiła do Ministerstwa Edukacji Narodowej o włączenie codziennego czytania uczniom do programów wszystkich szkół i przedszkoli.

Działania obejmują emisję spotu w telewizji (TVP1, TVP2, Polsat i TVN) oraz radiu. Równolegle prowadzona jest komunikacja w mediach społecznościowych. Kreacją spotu zajęła się agencja Bimers, a jego produkcją firma Blast Factor.

Akcja została zainaugurowana w listopadzie ub.r. i potrwa rok, a podjęty program edukacyjny ma być kontynuowany długoterminowo w placówkach oświatowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Mądra szkoła” w nowej odsłonie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl