SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magdalena Zawadzka z HarpersBazaar.pl do Glamour.pl

Dotychczasowa redaktor prowadząca HarpersBazaar.pl (Marquard Media Polska) Magdalena Zawadzka została redaktorem Glamour.pl (Burda Media Polska), po tym jak Marquard zamknął swoje wszystkie tytuły prasowe.

Article

Dziennikarka współpracę z Burdą rozpoczęła od stycznia 2020 roku. Poprzednio była redaktor prowadzącą HarpersBazaar.pl, ale Marquard Media Polska zamknął je pod koniec grudnia 2019 roku – wraz z decyzją o likwidacji wszystkich swoich tytułów prasowych.

Jak przekazała nam PR manager Burdy Luiza Arament, obecnie zespół Glamour.pl składa się z czterech redaktorek oraz redaktor prowadzącej.

W 2019 roku wydawnictwo Burda Media Polska zanotowało spadek wpływów sprzedażowych o 8,2 proc. do 145 mln zł, a jego zysk netto zmalał z 2,65 mln zł do 679 tys. zł, do czego przyczyniły się odpisy zapasów i należności. Mocno zmniejszyły się przychody ze sprzedaży magazynów i książek, a minimalnie wzrosły wpływy reklamowe.

W listopadzie 2019 roku wśród serwisów o modzie i urodzie Glamour.pl zanotował 837,8 tys. użytkowników, 3,72 mln odsłon oraz minutę i 20 sekund średniego czasu spędzonego przez internautę.

Marquard Media Polska zamyka tytuły prasowe

W środę 13 listopada 2019 roku wydawnictwo Marquard Media Polska przekazało swoim pracownikom informację o zamiarze zamknięcia wszystkich tytułów prasowych, jakie ukazywały się do tej pory, o czym pisaliśmy jako pierwsi. Chodzi o magazyny „CKM”, „Cosmopolitan”, „Esquire”, „Harper’s Bazaar”, „Joy” i „Playboy”. Grudniowe numery tych pism są ostatnimi w historii na polskim rynku.

Marquard Media Polska, który z końcem grudnia zamyka wszystkie tytuły prasowe, decyzją sądu rozpoczął postępowanie sanacyjne. Zadłużenie spółki wynosi ok. 20,5 mln złotych.

 

Dołącz do dyskusji: Magdalena Zawadzka z HarpersBazaar.pl do Glamour.pl

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grubo
Czyli tak: z 70 zwalnianych osób robotę znalazły gdzieś dwie. No to grubo jest na rynku mediów, bez dwóch zdań. Absolwenci dziennikarstwa powinni czytać o tym każdego dnia, bo na dobre zmiany nigdy nie jest za późno.
odpowiedź
User
gg
Czyli tak: z 70 zwalnianych osób robotę znalazły gdzieś dwie. No to grubo jest na rynku mediów, bez dwóch zdań. Absolwenci dziennikarstwa powinni czytać o tym każdego dnia, bo na dobre zmiany nigdy nie jest za późno.

Ktoś jeszcze wierzy w to, że jest grubo? W tej branży etat i 2500 na rękę to jest coś, więc naprawdę nie ma się do czego pchać.
odpowiedź