SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

“Magnolia” nowym pismem Agory, znikają “Kwietnik” i “Ogrody”

Agora zdecydowała o zamknięciu dwóch wydawanych od wielu lat miesięczników ogrodniczych “Kwietnik” i “Ogrody”. W ich miejsce wprowadzi na rynek nowy magazyn “Magnolia”.

“Magnolia” nowym pismem Agory, znikają “Kwietnik” i “Ogrody”

- Uznaliśmy, że nowy tytuł łączący m.in. tematykę „Kwietnika” i „Ogrodów”, prezentujący nowe podejście do tematyki ogrodniczej, może lepiej zaspokoić potrzeby czytelników - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Cezary Jęksa, wydawca w Agorze.

“Kwietnik” poświęcony był roślinom ozdobnym i ukazywał się o 1995 roku, zaś piszące o zieleni wokół domu i zieleni miejskiej “Ogrody” zadebiutowały na rynku w 1999 roku. Początkowo pisma należały do wydawnictwa Prószyński i spółka, Agora odkupiła je w 2002 roku. Oba tytuły notowały w ostatnich latach spadki sprzedaży. W 2011 roku średnia sprzedaż ogółem “Kwietnika” wyniosła 27 680 egz. (dwa lata wcześniej wynosiła 42 178 egz.), zaś “Ogrodów” - 18 293 egz. (23 534 egz.). Ostatnimi wydaniami “Kwietnika” i “Ogrodów” były numery kwietniowe, wprowadzone na rynek w marcu br. Pierwszy numer “Magnolii” ukaże się natomiast 18 kwietnia br.

W nowym miesięczniku znajdą się porady dotyczących pielęgnacji zieleni, inspiracje do tworzenia własnych kompozycji roślinnych oraz gotowe projekty aranżacji ogrodów. Prezentowane w nim będą też najnowsze trendy w ogrodnictwie, ciekawe rośliny, sprzęt i narzędzia ogrodnicze. Miesięcznik liczyć będzie 116 stron, jego nakład wyniesie 124 tys. egz., a cena - 3,95 zł (cena “Kwietnika” wynosiła ostatnio 3,99 zł, a “Ogrodów” - 7,90 zł).

- Nad „Magnolią” pracują dziennikarze i redaktorzy, którzy wcześniej przygotowywali pisma „Kwietnik” i „Ogrody”. Pracują oni również nad treściami do serwisu e-ogrody.pl - informuje nas Jęksa. Redaktorem naczelnym nowego tytułu został Dariusz Raczko, dotychczas kierujący redakcjami zamkniętych miesięczników.

Wprowadzenie nowego pisma na rynek wspiera kampania promocyjna w „Gazecie Wyborczej” i jej dodatkach, w czasopismach Agory, Radiu Tok FM i Radiu Złote Przeboje, a także na portalu Gazeta.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: “Magnolia” nowym pismem Agory, znikają “Kwietnik” i “Ogrody”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
fascynujące ;)
odpowiedź
User
maleszka
No rewelacja - to jest nisza dla Agory heheheheh A teraz powinni wydać miesięcznik dla hodowców świń.
odpowiedź
User
czytelnik
Kwietnik i Ogrody znikaja a Działkowiec i Mój piekny ogród mają się dobrze - może wystarczy wycofać Agorę z giełdy aby stała się z powrotem wydawcą działajacym jak normalne przedsiębiorstwo zapewniające treści czytelnikom, pensje pracownikom i zyski zróżnicowanej wysokości a zależne od aktualnej koniunktury udziałowcom a nie trzęsącym portkami, zarządzanym przez kolesi od analizy trendów średnio i długookresowych bytem parkietowym ?
odpowiedź