SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małgorzata Łupina dyrektorką programową Kino Polska TV

Z początkiem września br. do zespołu Kino Polska TV SA dołączy Małgorzata Łupina, która obejmując stanowisko dyrektorki programowej i ds. produkcji telewizyjnej wzmocni kompetencje produkcyjne spółki. Zastąpi Beatę Ryczkowską, która odeszła ze spółki w lipcu.

Małgorzata ŁupinaArticle

Łupina będzie odpowiedzialna za strategię programową wszystkich kanałów Grupy Kino Polska TV oraz rozwój produkcji własnych nadawcy.

- Małgorzata Łupina wnosi do naszej firmy wysokie kompetencje i olbrzymie doświadczenie w zakresie produkcji lokalnego contentu. Produkcja własna daje nadawcom przewagę konkurencyjną na trudnym telewizyjnym rynku, dlatego w tym kierunku  zamierzamy się rozwijać. Jestem przekonany, że z Małgorzatą na pokładzie świetnie poradzimy sobie z tym zadaniem - komentuje Levent Gültan,członek zarządu Kino Polska TV SA odpowiedzialny m.in. za programming.

Ostatnio pracowała w TVN

Małgorzata Łupina to menedżerka z wieloletnim doświadczeniem w branży telewizyjnej. Przez ostatnich 20 lat pracowała w Grupie TVN (obecnie TVN Grupa Discovery). Ostatnio pełniła tam funkcję dyrektorki Działu Kanałów Tematycznych Lifestylowych i odpowiadała m.in. za strategię rozwoju takich kanałów TVN Grupy Discovery, jak TVN Style, HGTV, Travel Channel, Food Network, TLC i Discovery Life. Wcześniej kierowała też m.in. kanałem TVN Turbo.

Do jej największych osiągnięć należą m.in. obecna pozycja rynkowa kanału TVN Style, rebranding kanału TVN Meteo Active na HGTV oraz wiele autorskich formatów i programów telewizyjnych TVN Grupy Discovery, które powstały pod jej nadzorem merytorycznym.

W 2017 roku Małgorzata Łupina uruchomiła pierwszy w Europie kanał HGTV. Małgorzata Łupina jest również autorką wielu nagradzanych na polskich i światowych festiwalach filmów dokumentalnych, m.in. Prasowanie piersi, Obsesja doskonałości czy Himilsbach. Prawdy, bujdy, czarne dziury.

Małgorzata Łupina przejmie część obowiązków Beaty Ryczkowskiej, która w lipcu br. zakończyła współpracę z Kino Polska TV SA. Dołączyła do zespołu Canal+ jako dyrektorki produkcji oryginalnych i koprodukcji.

Do Małgorzaty Łupiny będą raportować bezpośrednio dyrektorzy programowi kanałów Stopklatka, Zoom TV, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Kino TV oraz FilmBox.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Kino Polska TV osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 20,5 proc. do 118,96 mln zł oraz zysku netto z 9,35 do 19,34 mln zł. Mocno poprawiła się rentowność kanału Stopklatka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Łupina dyrektorką programową Kino Polska TV

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Dyrektor który de facto zarządza wyłącznie sekwencja nie kończących się powtórek :)
odpowiedź
User
MARTIN
finie było jka by było wcje kwtuw zumie a tkże być mże rozan
odpowiedź
User
???
Peenie zaraz sprowadzi swoje towarzystwo z tvn
odpowiedź